Manifesto a Míša ♥

publikováno: 1. 9. 2019, v rublice: Kam v Praze

Já vím, že je to dlouho, co jsem se neozvala.

 

Prostě jsem neměla chuť tvořit, a tak jsem tomu nechala volný průběh.

 

Díky tomu si teď můžete přečíst následující řádky o Manifestu, které jsme navštívily s Míšou z Blogu WantBeFitM

 


 

Do Manifesta jsem se hrozně těšila, protože to všichni sdíleli na Instagramu a já prostě miluju jídlo. Chtěla jsem vyzkoušet hlavně hranolky z Faency Fries a rolovanou zmrzlinu od Rolls Bros. Jak obě mňamky prošly v testu mých chuťových pohárků?

.

.

.

.

.

.

 

PROŠLY, a to na jedničku s hvězdičkou. Ale tak řeknu vám to hezky popořadě.

 

Nejprve jsem si Míšu vyzvedla na Hlaváku, protože kdybychom si daly sraz až u Manifesta, tak by se určitě ztratila haha laughheart. Každopádně místo jako takové je boží. Vykouzlit něco tak krásného a pohodového v centru, poblíž dle mého názoru hnusného Florence a ještě ke všemu pod mostem, to chce teda odvahu. Více o Manifestu na jejich stránkách. Manifesto tak trochu okoukly, abychom věděly, co kde je. Hranolky byly hned u vchodu a zmrzlina pak o kousek dál. Míša si dala místo hranolek hummus od The Hummus Bar. Náš "hlavní chod" jsme ale zmrzlinou zakončily obě angel.

 

 

Jak hodnotím Faency Fries?

 

Moc mi chutnaly! Dala jsem si rovnou ty největší, protože jsem je měla zároveň jako hlavní chod. A opravdu mě zasytily. Třešinkou na dortu (hranolkách) byl rozteklý cheddar. Hranolky byly velmi dobře osolené, při prvním kousnutí křupavé, ale ne připálené a už vůbec ne moučné, jak většina hranolek bohužel bývá. Jejich postup práce si můžete přečíst ZDE. Jediné, co mi trochu vadilo byl ten cheddar, jeho chuť mi nepřišla tak "plná" a "sýrová", jestli víte, co tím myslím. Jejich dipy jsem nezkoušela. Obecně nemám tyhle omáčky zrovna v lásce.  

 

I Míši hummus byl moc dobrý! Vybrala si variantu s marinovaným masem a k tomu dostala rozpečený pita chleba s miskou nakládané zeleniny (zelené olivy, řepa, kyselá okurka). Ochutnala jsem od ní a povím vám, bylo to teda fakt mňam! A i ta konzistence byla skvělá. Příště si ho určitě dám smiley. Každopádně Míši článek najdete ZDE

 

 

 

A co zmrzlina z Rolls Bros?

 

Kromě super milé obsluhy mají i super skvělou, ale předraženou zmrzlinu. Jako dávat 125 Kč za 4 ruličky zmrzliny se mi moc nechtělo, co vám budu povídat. Rozhodně těch peněz ale nelituju. Princip Rolls Bros zmrzliny funguje tak, že si vyberete základ, v mém případě smetanový a do toho 3 přísady a polevu. Já zvolila Kinder Bueno, Nutella B-ready sušenku a nutellovou polevu. A pak začala ta show. Klučina si vzal takový ty "špachtle na omítku laughlaugh"  a začal sekat a mixovat všechny přísady do sebe. Pak to celé na té chladící desce uhladil a vytvořil pomocí rolování 4 ruličky zmrzliny, které umístil do mističky. Vualá, 125 korun v čudu. Ale ta chuť? Nebe! Já miluju hutný smetanový věci, a tohle teda byla fakt tučná bomba! Těším se, až si jí znovu dám.  

 

Míša si chtěla dát jogurtový základ, ale zrovna jim došel, takže taky zvolila smetanový a do toho maliny s raffaelem a nutellovou polevu. Jak jí chutnalo se dozvíte v jejím článku TADY smiley.

 

No a to by bylo asi všechno. Po Manifestu jsme s Míšou ještě pokecaly ve Starbucksu. Prošmejdily jsme pár obchodů a pak už se jen loučily na Hlaváku. Tentokrát to hrozně rychle uteklo. Bylo to ale zase skvělý setkání a já se moc těším na další heart ! 

 


Mojí tvorbu můžete podpořit tím, že se stanete pravidelným čtenářem skrze tlačítko "přihlásit" v pravém horním rohu. Také můžete sledovat můj Instagram.

 

Děkujiheart.


 

Nikdy jsem tam nebyla, ale tu zmrzlinu chci ochutnat už šíleně dlouho! Hned jak budu mít příležitost, tak si ji koupím, protože zmrzlinu miluji! A ty hranolky..mám šílený hlad, hned bych si je dala! Je hezké, že se takto vídáte a doporučujete nám podniky v Praze. :-) 

9. 9. 2019 14:35

Konečně článek a rovnou se mnou! O:) :D ♥ Manifesto mě opravdu mile překvapilo. Hummus i zmrzka byly vynikající. Jen ty ceny nic moc, peněženka zaplakala :D Ale nelituju. Hrozně mě mrzí, že jsem rolovanou zmrzku nestihla u nás na dovče, brzy ji zavřely :( :D Příště musíme zkusit i ten Smíchov xD A taky jsem nám vybrala další místo pro naši návštěvu ♥

9. 9. 2019 15:39
V manifestu jsem byl nedavno v jedno sychravé odpoledne s jednou nejmenovanou kámošenkou a z cen se mi občas protočily bulvy. Ta zmrzka je přehnaná, ale třeba ty hrany, ty mi zas tak napálené nepřišly, naopak mi přišli celkem levné za velkou porci, která bohatě nasytí a někdo to může mít jako vydatný oběd 🙃 das ist alles. 
10. 9. 2019 19:20
Hezké fotky! O všem slyším zatím pouze z youtube nebo instagramu, vzhledem k tomu, že žiji v zahraničí, tak pro mě není úplně lehké se do Manifesta podívat, ale ráda bych, zaujali mě hlavně ty hranolky. Podobnou zmrzlinu už jsem kdysi měla, nijak zvlást mě neoslovila, to mám spíše slabost třeba pro mražený jogurt :)
2. 10. 2019 22:20