Náš kouzelný Valentýn

publikováno: 15. 2. 2019, v rublice: Anne's talking

Ráno, v den Valentýna: "Vyzvednu tě kolem třetí, buď připravená," povídá přítel. Hm, co si asi pro mě připravil?

 

Bylo mi jasné, že půjdeme někam na véču, ale o dalším plánu jsem nic moc nevěděla.

 

Co nakonec vymyslelkiss?

 


 

Přála jsem si jediné, abychom byli spolu a udělali si hezký den, když už byl ten Valentýn smiley.  Nebudu lhát, přála jsem si ještě tulipány, alespoň 3 zvadlý, jak jsem přítelovi jakože nadnesla laugh. Jen tak mimochodem, věděli jste, že Valentýn není americký svátek, jak si spoustu lidí v mém okolí myslí?

 

Svátek je pravděpodobně odvozen od svátku Lupercalia slaveném ve starověkém Římě. V předvečer tohoto dne byly do „urny lásky“ vloženy lístečky se jmény dívek. Každý mladý muž potom tahal lísteček a dívka, jejíž jméno si vytáhl, se měla stát jeho „miláčkem“ v následujícím roce.

 

Legenda také říká, že tento den začal být známý jako Den svatého Valentýna až díky knězi Valentýnovi. Claudius II., vládce Říma, zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo jen zasnubovali. Bál se, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Valentýn vzdoroval vládci a tajně oddával mladé páry. Byl zatčen a později popraven 14. února. Svátek Luprecalia splynul s oslavami mučednictví Svatého Valentýna a vznikl romantický svátek, který je nyní slaven 14. února.

 

No každopádně, třetí hodina odbyla a já nastupuju do auta, kytka nikde. Jsem trochu zklamaná, myslela jsem, že jí cestou někde vyzvedl a dá mi jí laugh. Kam jedeme na jídlo jsem tak trochu tušila, protože jsme o tom předtím mluvili a on se u toho tak hezky culil, prokoukla jsem ho laugh! Nakonec se mé očekávání naplnilo, měli jsme namířeno do T.G.I. Friday's na Andělu. Teď se omlouvám všem veganům a vegetariánům, ale já na ten steak a jejich hranolky s pepřovo-brandy omáčkou prostě měla chuť angel. Ještě jsme ke všemu vychytali dobrý čas, takže jsem měla jejich perfektní Lynchburg, což je drink z Jacka Danielse, 7 Upu atd. za lepší cenu.

Ale víte co bylo krásný? Přítel zařídil ty tulipány! A rovnou celý, krásný a barevný pugét! od firmy Kytky od Pepy! Čekal tam na mě na stole v restauraci a já byla úplně naměkko cryingheart.

 

 

Po večeři jsme měli namířeno na další překvápko - bruslení pod Žižkovskou věží a pak samotná návštěva vyhlídkové observatoře! S prominutím romaňtárna jako prase, ale bylo to do-ko-na-lý! Ani nevíte, jak jsem šťastná za to, jakého mám přítele. Přála bych ho každé z vás. A to jsme se potkali úplnou náhodou v den, kdy jsme si s kámoškou řekly: "Hlavně žádný kluci dneska!" laugh

 

 

A co vy? Slavíte Valentýn?

P.S. - přítel ode mě také dostal dárek, nebojte.

 

-Anička

 


 

Mojí tvorbu můžete podpořit tím, že se stanete pravidelným čtěnářem skrze tlačítko "přihlásit" v pravém horním rohu. Také můžete sledovat můj Instagram. Děkujiheart.

Tak to byla úžasná romantika :) Máš skvělého přítele, tak vám přeji hodně štěstí a lásky, hlavně ať to klape :)
17. 2. 2019 19:43
Tak to je fajn, že se ti vševyplnilo, i ty tulipány! A fotky jsou nádherný, máš skvělého přítele (a seznámení je tedy vtipné :D). Jsem ráda i za tebe, a to maso bych si klidně taky dala, už teď mám na to chuť. :D
18. 2. 2019 22:47

Ty tulipány jsou naprosto dokonalý!!! áách. Mimo jiné, já si dopřeji všechno na co mám chuť, bez ohledu na to, jestli to jí ostatní nebo ne. :-D A musím říct, že jste úplně boží pár a přítel vymyslel opravdu moc krásný věci, až se nestačím divit! To by mého přítele nenapadlo, to by spíš napadlo mě, já jsem takový romantik! Ale měli jsme taky krásný den, byli jsme ve wellness, koupil kytičku a sladké, které mám ráda a bylo to krásný. A vím, že Valentýn je z Říma, mnoho lidí to ale neví. :-) 

19. 2. 2019 9:33
Tak jo, asi si začnu říkat: "Hlavně žádný kluci dneska!" A třeba to zabere. :'D Opravdu ti to (samozřejmě v dobrém) závidím, já mám na takové věci smůlu, ale pořád pevně věřím, že mě tam někde ten můj kluk, který mě naučí na bicí nebo na kytaru a já mu k tomu zahraju na klavír, čeká. Tak snad. ♥ Jinak jste spolu moc krásní! To rande je opravdu úžasné. Zrovna v sobotu jsem kámošce říkala na jaké rande bych chtěla a ona mi odpověděla, že na to rande nejspíš budeme muset spolu, jelikož její přítel se na takové rande necítí a já ještě nenašla toho správného. :'D 
19. 2. 2019 23:51
Ježus tak to je roztomilý, moc Ti to Ani přeju! ♥ To by mě ani nenapadlo, že by tulipány už čekaly v restauraci :) Přítel se o Tebe hezky stará ♥ My jsme si zašli na večeři a dali si drobnosti - já jsem dostala kytičku barevných růží a raffaello, přítel ode mě dostal domácí sušenky, čokoládové srdce a knížku Our Love Challengers :) Už teď se těším na naše výročí, kdy si dáme zase pořádně do nosu :D
20. 2. 2019 6:08

to je tak krasne romanticke :D az jako nemam slov. jak z filmu :) pripravil si to krasne :) je to opravdu romantik se vsim vsudy... jako malooktereho kluka neco takoveho napadne a jeste to zrealizuje :) to je fakt pašák :) mas skveleho kluka co te fakt miluje, tak si ho važ :) :) :) a bud na nej taky tak hodna :) moc vam to preju fotjky mluvi za vse :) ja jsem byla 14.2. dele v práci takze jsme si s pritelem udelali takoveho jakoze valentyna 13.2. uz :D ale bylo to super.. :) me je jedno co delame, nedelame, ale hlavne ze jsme spolu, i kdyz jen lezime a koukame spolu na nejaky film :))) 

22. 2. 2019 9:59
Krásný! Je vidět, že jste si Valentýn užili! Já Valentýn nějak neslavím, o to překvapenější jsem byla z kytky, knížky a Pringlesek, co jsem dostala od přítele. :-D Nijak jsme nikdy neslavili, na první Valentýn jsem dostala kytku a já ani nevěděla, že Valentýn je...:-D
25. 2. 2019 8:42

Neslavím a nějak ani moc nechci, ale pak mi je to vždycky líto :-D a chtěla bych. Jinak tu první legendu jsem ještě neslyšela, tu druhou o knězi už ano a mám pocit, že ve škole.

A mimochodem, kdyby tohle vše pro mě přítel udělal, asi bych se rozplývala :D Nádhera.

http://somethingbykatep.blogspot.com/2019/03/soutez-vyhraj-listky-na-interbeauty.html"

10. 3. 2019 12:28