Recenze MyRaw Café

publikováno: 2. 10. 2018, v rublice: Anička radí

Už jsou to více jak 2 týdny, co jsme byly s Míšou z blogu WantBeFitM ozkoušet naší poslední vybranou kavárnu - MyRaw Café. Ráda bych vám opět sepsala recenzi.

 

Tak s chutí do toho!heart

 


 

Ještě, než se pustíte do čtení poslední recenze, nezapomeňte také na dvě předešlé, a to z WafWaf Ípák a z Cacao Prague.

 

Míši recenze najdete tu - Cacao Prague, WafWaf Ípák a MyRaw Café.

 


 

MyRaw Café

 

web - www.myraw.cz

adresa - Gourmet Pasáž, Dlouhá 39, Praha 1 

cenová kategorie - $$$

menu - ZDE

 

Pro začátek tu zmíním jeden vtipný zážiteklaugh. Měly jsme sraz u mé školy a chudák Míša to nemohla najít, protože jí blbla navigace. Naštěstí jsem jí našla a bezpečně nás dovedla do kavárnylaugh. Tu nám ale chvilku trvalo najít, protože jsme se jaksi předem nepodívaly na mapu, kde vlastně MyRaw Café je. Kdybychom to udělaly předem, došlo by nám, že je schovaná v Gourmet Pasáži. Nakonec jsme to ale našly angel.

Interiér MyRaw Café

 

První dojem po tom, co jsme vešly byl u mě asi takový - "Juu, tady je to roztomilý" heartlaugh. A fakt že bylo. Kavárna je laděná do pastelových barev, především do bíla, šediva a hněda. Je celkem malinká, ale právě to ji dělá útulnou. Podle mě je super i to, že je kavárna taková zastrčená a musíte jí trochu hledat. Bylo tu alespoň místo k sezení. Na stěnách tu dokonce visí umělecké obrazy, které si nejspíše můžete koupit (soudím podle visaček s cenou, které u nich byly laugh ).

 

A teď už k samotnému jídlu.

 

Takle se fotí ty supr fotky na blog laugh.

 

Musela jsem trochu přepnout na to, že bude vlastně všechno raw, vegan a bůh ví co ještělaugh. Proto jsem si dala kávu s rostlinným mlékem, namísto kravského. Zkusila jsem tentokrát mléko s mixem oříšků (kešu a mandle). Dala jsem si cappuccino a musím říct, že v tom oříšky byly krásně cítit, ale není to asi nic, co bych si dávala opakovaně. Míša měla ledové kafe a v něm ty oříšky nebyly cítit vůbec laugh. Měly jsme dokonce obě možnost poprvé vyzkoušet kokosový cukr. Já o něm slyšela už dávno, ale kvůli jeho vysoké ceně jsem si ho nikdy nepořídila. Udělala jsem ale dobře. Kokosový cukr vůbec, ale vůbec nesladí, což znamená, že bych s takovou spotřebou kokosového cukru za chvíli kupovala další balení frownlaugh.

 

Ještě pro upřesnění, raw v překladu znamená syrový. Veškeré suroviny jsou tedy zpracovávány max. do teploty 42° C nebo nejsou tepelně upraveny vůbec. Proto si zachovávají svoji výživovou hodnotu všech vitamínů. 

 

 

Ke kafíčku jsme si ještě každá dala dortík. Míša zvolila myrawník (obdoba medovníku) a já kávový cheesecake. Oba byly moc dobré! U medovníku nešetřili vlašskými oříšky a u mě zase chutí kávy. Navíc byly oba dortíky krásně nazdobené, až byla škoda to veledílo ničit smiley.

 

 

A jelikož jsem pak měla chuť ještě na něco z menu, vybrala jsem si hráškovou polévku. V moment, kdy mi jí přinesli a já ji ochutnala přišel jeden velký AHA moment laugh. Ta polévka byla studená! Až pak nám vlastně došlo, že to má být raw, tudíž bez tepelné úpravy. Jen tak si polévka zachovala všechny živiny, vitamíny atd. Polévka jinak byla moc dobrá, jen jí bylo zbytečně moc. Také toho česneku mohli trochu ubrat, ale i tak bych vám jí s klidem doporučila angel.

 

 

Co se obsluhy týká, té nemohu nic vytknout. Starali se o naše pohodlí a ptali se, zda něco nepotřebujeme. Prostě a jednoduše - fungovali na 100%.

 

Kdybych si měla vybrat z našich tří návštěv jen jednu kavárnu, vybrala bych si právě MyRaw Café heart. Jsem ale hlavně šťastná za to, že jsem mohla poznat tak skvělou blogerku, jakou je právě Míša! Těším se na naše další setkání. Už teď pro vás plánujeme takový vánoční speciál heartlaugh.

 

Kolik jsem platila?

  • cappuccino - 70 Kč
  • kávový cheesecake - 110 Kč
  • hrášková polévka - 90 Kč
  • karafa vody - zdarma

 

Celkem 270 Kč

 

 

A co vy, znáte tuhle kavárnuangel?

Anička

To verim, ze to musel byt šok s tou polivkou, take se mi to uz stalo, ale naopak v kvetnu kdyz byl hic a dala jsem si studenou okurkovou tak to bylo uzasny osvezeni. :) Vypada to jako suepr podnik, ale sama tyhle RAW podniky taky nevyhledavam. ale proc ne nekdy zkusit neco noveho. Ceny vypadaji teda drazsi, co si budeme povidat, za polivku 90 kc a za dortik 110 to je vyssi liga, ale tak proc ne. clovek tam nechodi kazdy tyden. ;) aspon jste zas zazily neco noveho, a s tim bloudenim to se mi stalo xkrat, ze jsem se podivala na podnik kde zhruba se nachazi a sla jsem na jistotu a pak jsem stejne bloudila :D :)  holky, vy jste se nasly, super clanky :) tesim se na vanocni special :) 
3. 10. 2018 8:19

Tak při AHA momentu jsem dostala záchvat smíchu :D :D :D Jsem si říkala, jestli ty mé né příliš lichotivé fotky použiješ :D :D Ale je to skvělý! Krásně jsi to napsala Ani! A samozřejmě nezapomněla na žádný vtipný moment viz naše setkání :D Ten Myrawník bych si s chutí dala znovu, ale tentokrát místo kávy bych volila čaj nebo horkou čokoládu :D Byl to skvěle užitej den Ani, moc Ti za něj děkuju a těším se na další společné chvilky a články :-*


4. 10. 2018 17:21

O kavárně slyším poprvé, ale vypadá velice mile, útulně a tak domácky - přesně takové mám ráda, ne takové ty desingové, industriální, ale prostě prostory, kde se cítím jako doma nebo u kamarádky na návštěvě :) A myslím si, že i ty ceny jsou takové klasické - i když ten cheesecake je za 110 možná až předražený, ale určitě to za tu chuť stojí :) A určitě velké plus za vodu zdarma, podle mě by to v každém dobrém podniku měli takhle dělat ;) Hezká recenze, věřím, že jste si to s Míšou užily a na vánoční speciál jsem zvědavá!

5. 10. 2018 16:20
Juu, tak to je úžasné! Zajímal by mě ten cheesecake a káva, ale mně by taková káva asi nevadila. Takové menší kavárničky zbožňuji, mají výhodu právě toho, že snad v každé je ta obsluha příjemná, jde na nich vidět, že v ní dělají rádi, namísto těch větších. Proto se tomu ani moc nedivím. :) No, rozhodně aspoň vím, kam teď zajít! :)
5. 10. 2018 23:22
O kavárně slyším poprvé a hned si píšu do seznamu! Vypadá to tam fakt moc pěkně, takže moc díky za tip :) přijde mi super, že je takhle zastrčená, takže tam nechodí zas tolik lidí. Díky moc za recenzi!
6. 10. 2018 17:35
Kavárnu neznám, ale to bude tím, že mě celkově Raw moc neláká :D. Jako asi bych nemohla sníst studenou polévku! :D. Ale dortíky vypadají moc dobře:) 
9. 10. 2018 14:20
Týbrďo, ta vypadá fakt příjemně. Hodně mě překvapila ta polévka, já osobně polévky nejím (max. na Vánoce :-D ) a ještě studenou? Tý jo, hustý prostě. A ty dortíky vypadají k nakousnutí, já jsem dortíkový typ, nebo spíš já jsem přes to sladký, takže asi tak :-D Tak už se těším na váš speciál :-) 
11. 10. 2018 20:28
Tu hrachovou polévku bych si taky s chutí dala, protože jí miluju, ale bože fuj studená .. no to si neumím vůbec představit, že by bylo dobré :D pro mě tyhle vegan, raw a další blbosti vůbec nejsou :D mám ráda jídlo v té tradiční podobě, ve které je stejně nejlepší, ať si každý říká, co chce :D :D 
15. 10. 2018 15:34
Nejspíš tam zajdu na nějaký ten dortík! O té kavárně už jsem slyšela od kamarádky, ale zatím jsem se tam nějak nedostala :) Jinak k Raw produktům nějak blízko nemám, ale chci je alespoň trochu zařadit do svého jídelníčku :)
28. 10. 2018 16:34