Vacanze italiane!

publikováno: 16. 8. 2018, v rublice: Evropa

Minulý týden jsem byla s přítelem a jeho mamkou na prázdninách v italském Trentuheart. Podívali jsme se i k Lago di Garda nebo do hor k vrcholku Palon.

 

Jak jsme si to užili a na kolik nás to vyšlo?

 


 

Vyráželi jsme 6.8. brzy ráno, cesta do Trenta trvala okolo 7 hodin. Na cestu potřebujete českou dálniční známku a rakouskou. Nám stačila 10denní a kupovali jsme ji na české benzínce. V Itálii pak platíte mýtné, záleží kudy všude pojedete. Většinou platíte za projetí tunelem nebo nějakým průsmykem mezi horami. Veškeré výdaje vám napíšu na konec článku smiley.

 

Možná si teď říkáte, proč zrovna Trento? Kde to vůbec je? 

Víte ono je to tak, že skoro každý rok jezdíme s rodinou na zimní dovolenou na lyže do italských alp. Konkrétně do Monte Bondone. A Trento je městečko přímo pod celým tím lyžařským kopcem. Vždycky do Trenta jezdíme na nákupy a kafe. Důvod, proč jsme jeli do onoho města v létě bylo, že jsem to všechno chtěla vidět bez sněhu, v létě a sluncem zalité. Přála jsem si to už pár let angel

 

 

Apartmán, ve kterém jsme se cítili jako doma

Co nás mile překvapilo, bylo naše ubytování. Na Bookingu jsme si vybrali apartmán, který se jmenoval Loft 1890. Na fotkách vypadal nádherně a ve skutečnosti ještě líp heart. V apartmánu nás přivítal typický Ital Alessandro. Provedl nás po bytě, ukázal nám, jak se zachází s roletami, klimatizací a od čeho je který klíč. Chápete, že uprostřed obýváku bylo na ozdobu kolo? Fakt superlaugh.

 

 

A co jsme teda všechno podnikli?

Jelikož jsme jeli jenom na 4 dny, museli jsme si to chytře rozplánovat. Hned v pondělí v den příjezdu jsme šli nakoupit jídlo, projít si město a nakupovat a taky na oběd a večeři. Cítila jsem se jako doma a bezpečně. Tak jako vždycky, když jsem tu byla. Chtěla jsem si koupit několik věcí, ale úplně jsem neměla tolik peněz na utrácení. No a představte si, že mě překvapila přítelova mamka a ty věci mi sama od sebe koupila. Ono možná abyste to pochopili. Ona od nás dostala tu dovču jako dárek, takže nám to asi chtěla nějak oplatit angel.  Pořídila jsem si teda mikinu, kabát a šaty. Určitě pak všechno vyfotím do dalšího Anne's talking.

 

Druhý den jsme si opět procházeli město a odpoledne si to namířili k jezeru Lago di Garda na pláž Sabbioni, což je od Trenta vzdáleno cca hoďku. Parkovali jsme v ulici u pláže, což bylo super! Ošplouchli jsme se v příjemně studené vodě a chvíli se slunili. Já četla knížku Čokoládový průšvih od Petry Hülsmann. Tu jsem během pobytu celou přečetla!laugh Po koupání jsme ještě navštívili promenádu, kde následovala typická italská gelato(zmrzlina) a nákupy. Cestou zpátky jsme zastavili u vyhlídky na Lago di Garda. Nacházela se u silnice Strada Statale 240 (TADY je zanesená na mapě). 

 

 

Třetí den a zároveň poslední "poznávací" den jsme vyrazili do hor do již zmiňovaného lyžařského střediska Monte Bondone, kde jsme se vyfotili u našeho milovaného hotelu Norge. Stoupání bylo fakt hustý a chvilkami jsem se bála, že to naše autíčko nezvládne laugh. Potkali jsme i funící cyklisty a dokonce autobus! Pak jsme navštívili ještě samotný vrchol, který nese název Palon. Nahoře se dá parkovat ve městečku Vason a pak už musíte lanovkou. Řeknu vám bylo to zvláštní. Vidět sjezdovky prudší a bez sněhu. Místy i rozkopané a rozryté od těžkých strojů, které sjezdovky připravují na nadcházející zimní sezónu. Na druhou stranu vidět divokou horskou přírodu mělo taky něco do sebe. A ty Alpy! Ach ty Alpy byly opravdu nádhernéheart. Ještě podotknu, že dole v Trentu panovala teplota okolo 34 °C a nahoře v horách bylo pouhých 14 °C. Bylo to však příjemné ochlazení. Nahoře na vrcholku Palon je restaurace, kde nás čekal výborný oběd a káva. Strávili jsme tam celkem dlouhou dobu a bylo to boží! Cestou zpátky nás čekala poslední zastávka, a to vyhlídka na celé Trento! Fotku už jste mohli vidět na mém Instagramu (kdo mě ještě nesleduje, hoďte mi tam follow, ráda oplatím smiley). Vyhlídka Terrazza panoramica di Sardagna se nachází jak jinak, než ve stejnojmenném městečku Sardagna (konkrétně ZDE). Cesta k ní vede opět ostrými zatáčkami a serpentýnami. 

 

 

Zbytek pobytu jsme buďto jedli v restauracích, chodili na večerní Aperol Spritz nebo si užívali noční déšť a bouřku v posteli, zatímco jsme si četli knížky, poslouchali hudbu a jen tak relaxovali.

 

 

 

A teď přichází otázka - Na kolik nás to všechno vyšlo?

 

 • ubytování Loft 1890 (odkaz na Bookingu ZDE) - 351 €, což je cca 9.000 Kč za všechny dohromady.
 • rakouská 10denní dálniční známka - cca 230 Kč
 • mýtné v Itálii (celkem i se zpáteční cestou) - přesné částky už si bohužel nepamatuju, protože jsme to platili v keši, ale do 50 € se vejdete. My platili hlavně za průjezd Brennerem.
 • jídlo v restauracích - podobné jako v Praze, takže do 200 Kč. Pizza třeba stála 170 Kč.
 • Aperol Spritz - většinou stál cca 4 €, takže kolem 100 až 120 Kč.
 • parkovné v Trentu (odkaz na parking ZDE) - to jsme nakonec neplatili, stačí tam mít takové ty parkovací hodiny. Ty si kupujete v tabáku a vyšly nás na 2,50 €, takže cca 65 Kč.
 • parkovné u Lago di Garda (odkaz na parking ZDE) - 1 hodina/2 €, cca 50 Kč.
 • lanovka na Palon - zpáteční lístek 10€/osoba, cca 250 Kč.
 • pohonné hmoty (celkem) - Jaksi nám nedošlo, že je mezi horami větší poryv větru, tudíž máte větší spotřebu a tak dále. Celkem se nám to prodražilo i přesto, že mám úsporné auto. Navíc benzín v Itálii ani v Německu není nejlevnější. Celkem nás PH vyšly na cca 4 205 Kč.
 • supermarket IperPoli (označen na mapě ZDE) - tady spíš vypíšu takové ty klasické věci pro přehled v eurech, takže:
  • mléko bio kvality - 1,49 €
  • proscciuto - 2,85 €
  • cornflakes - 2,85 €
  • cukr - 0,99 €
  • chléb - 1,69 €
  • ice tea - 0,79 €
  • Pringles chipsy - 1,65 €
  • 2 okurky - 0,60 €
  • mini vodní meloun - 1,77 €

 

 

Do konce prázdnin už bohužel nestihneme nikam vycestovat, tak uvidíme, co nám přinese zbytek roku. Chtěli jsme někam k moři smiley.

 

A co vy? Kde jste letos o prázdninách byli? Plánujete ještě něco?

Anička

Je vidět, že jste si to opravdu užili :) Lago di Garda musi byt nadherne, a verim ze nazivo to je něco. Urcite bych se tam chtela nekdy dostat, a nejlepe to spojit i s Veronou a Benatkami, to je dalsi muj velky cil. Tak snad to nekdy vyjde. 7 hodin autem mi zas neprijde tolik, teda je to dost, ale na to se dostat autem do Itálie, je to dobry podle me. Kdyz si vezmu ze 7 hodin jsem jela i kdysi z Tater zpet domů do ČR :/ :D kazdopadne ty ceny to je něco, je super, jak jsi nam to tady rozepsala, a clovek ma hned nejak predstavu, apartmán vypadá nadherne a verim ze musel byt :) mam ráda takhle cely apartman i s kuchyni jen pro sebe, to je takovy pohodlicko neskutecny :) je videt ze se vam to vydarilo, a i kdyz uz letos v lete nic neplanujete, mate krasny vzpominky, ty vam nikdo nevezme :))))) 

17. 8. 2018 9:22
Moc pěkný výlet! V Itálii mám projeté Gargano, Florencii a Řím. Na italské Alpy se teprve chystám, a to jak v zimě na lyže, tak v létě na ferraty. No jo, jeden z mnoha plánů na další roky. :D Oceňuji rozúčtování výletu, to je určitě dost užitečné. Zvlášť, co se týče třeba mýtného nebo dálničních známek; tato data se špatně dohledávají. 
17. 8. 2018 11:59
Tohle místo v Itálii neznám, ale vypadá opravdu pěkně. A ten apartmán? Ten je překrásný, tam bych klidně bydlela na trvalo :D To jste sehnali opravdu pěkně :) Jinak příroda krásná a jídlo hezké, tam by se mi určitě na dovolené líbilo :)
17. 8. 2018 12:09
Jak já všem blogerům vždy závidím to cestování, když nějaký takový článek vidím! :D Vypadá to nádherně a nemálo lidí říká, že je Itálie moc pěkná :) Bohužel, jsem zatím neměla šanci ji vidět na vlastní oči :D Měli jste štěstí, že jste chytili tak moc pěkný apartmán, ubytování přeci jen diriguje dovolenou buď pozitivním nebo negativním směrem a v tomhle případě je zcela vidět, že to určitě byla pozitivní část! :D :) A ta příroda, to člověk ani nemá slov :) 
17. 8. 2018 12:28
Krása, hned bych tam jela, to místo je vážně moc pěkné, i když jsem ho teda doteď neznala :) A ten váš apartmán? Nádhera :)
17. 8. 2018 15:01
Líbí se mi, že je to zase něco jiného než běžná letoviska u moře nebo třeba Řím, kde jsem byla před třemi lety já. :) Apartmán s kolem se mi líbí, tam se muselo bydlet skvěle. My jsme byli s přítelem v Bulharsku a teď se chystáme ještě na 4 dny do Třebíče. :)
17. 8. 2018 15:59
Vypadá to moc krásně ! :)) A když vidím tu zmrzlinu úplně jsem si vzpomněla na zmrzky v Itálii, který považuju za úplně nejlepší! :) A apartmán je tady fakt krásný. Vlastně i to jídlo vypadá úžasně! :D Já byla v Chorvatsku a pak různé výletíky v Česku:),ale dokonce prázdnin máme v plánu, už jenom chatu :)
18. 8. 2018 12:27
My jezdili každý rok do Itálie :) momentálně s přítelem budeme dělat rekonstrukci a za 3 roky bych chtěla začít cestovat i s miminkem :)
18. 8. 2018 19:36
Ty výhledy jsou teda něco Ani! Ubytování jste měli moc krásné, škoda, že mi ty fotky nejdou zvětšit :) Za tu chvilku jste toho stihli dost. Stejně je zvláštní, že stačí vyjít trochu na kopec a hned je tam teplota poloviční :D Myslím, že člověk nesmí navštívit Itálii aniž by si dal pizzu a zmrzku, to je prostě nutnost :D Zmínění cen na konci je super! Sama to tam vždy také takhle nějak napíšu, teda když jedeme někam do ciziny, aby člověk věděl, s jakými náklady počítat :)
19. 8. 2018 7:57

V Itálii jsem nikdy nebyla (s cestováním teprve začínám), ale vypadá to tam krásně. Apartmán, ve kterém je vystavené kolo? To slyším a vidím vůbec poprvé (při prohlížení vás to muselo pobavit :D). To místo je každopádně nádherné!

19. 8. 2018 9:49
Tak to nádhera! Já byla v Itálii dvakrát a podařilo se mi navštívit Benátky a Řím, jsou to krásná města a doufám že se do Itálie zas někdy podívám, ráda bych navštívila třeba ještě Miláno :)
19. 8. 2018 13:01

Tiše jsem záviděla, když jsem na instagramu viděla ty fotky. A musím říct, že cenově to vyšlo moc pěkně a ten apartmán se mi neskutečně líbí! :-) Je vidět, že jste si dovolenou užili a to je prostě správný! Hned bych někam vyrazila, ačkoliv mě nejspíš teď v září ještě čeká jedna dovolená za mořem, tak uvidíme, zda to vyjde. :-) A fotky máš prostě moc krásný, jako vždy z nich srší radost! :-)

20. 8. 2018 21:23
Ty jo! Ten apartmán je strašně nádherný!! A to kolo uprostřed místnosti, jak nečekané :-O. Miluji Itálii a také jsme s rodiči jezdili skoro každý rok do Itálie na hory. 
21. 8. 2018 12:21

Veľmi pekný a podbrobný článok! :) Páči sa mi, že si napísala aj čo vás to všetko stálo. :) Z fotiek je vidno, že ste si to riadne užili. :))

21. 8. 2018 17:48

V podobném městečku byli rodiče dva roky nazpátek. Člověk se nesutále honí do velkoměst - Londýn, Paříž, NY a říká si, jaké by asi bylo tam žít. Ve finále jsou tahle malebná místa pro život vůbec nejlepší. :-) 


Já odjíždím v pátek do Dánska a do Švédska. V září jedem ještě do Budapešti. :-) 
22. 8. 2018 6:29
No vypadá to krásně, já Itálii mám jako srdeční záležitost, snad právě proto, že jsme tam byli na první dovolené u moře. Naši se sice poté rozhodli jezdit do Chorvatska, ale já když můžu, tak jedu právě do Itálie. :-) Ten apartmán je super a na tu zrmzlinu z fotky se mi sbíhají sliny! Fakt parádní. :-) Pohonné hmoty jsou vždycky vyšší částka, ale zase si myslím, že i tak to celkově není hrozné, když se rozpočítá na osobu, tak ta částka odpovídá a důležité je, že jste si to užili. :-)
23. 8. 2018 7:14
Skvělý článek! Jednou bych se ráda do Itálie také podívala - hlavně s mou maminkou. Nejspíš teda trochu jinou destinaci, ale i tak je dobré si něco takového přečíst! :-)
23. 8. 2018 21:09

Aperol v Itálii je dost populární, my když jsme byly v Itálii tak ho všichni pili k snídani, k obědu i večeři a i cena drinků odpovídala tomu, že si ho nejvíce dávali. :) Jinak Itálie je krásná, k tomu jezeru bych se chtěla také podívat.<a href="http://somethingbykatep.blogspot.com/">Somethingbykate</a>

24. 8. 2018 13:23