Anne's talking #8

publikováno: 7. 6. 2018, v rublice: Anne's talking

Ahoj! Opět se hlásím.

Na Instagramu jsem se vás ptala, zda chcete jako první článek po odmlce giveaway nebo deníček. Odhlasovali jste si druhou možnost, takže hurá na novinky z mého života! smiley


 

Od posledního deníčku se toho událo docela hodně, především mi začalo zkouškové. Víte, chtěla bych říct jednu věc. Je v pořádku, když nedáte zkoušku hned napoprvé nebo když jí nedáte ani na opravné pokusy. Svět se nehroutí, tak proč byste měli vy? Víte, já jsem z neúspěchu vždycky hrozně smutná. Všechny úspěchy/neúspěchy většinou hned píšu rodičům, aby byli v obraze. Taťka s mamkou mi pak obratem píšou: "Bobí, úplně s tebou soucítíme, ale neboj, není všem dnům konec. Z chyb se poučíš a dáš to příštěheart". 

 

To pak máte chuť, dát jim obrovskou pusu, protože se najednou cítíte líp. Kéž by všichni rodiče byli takoví. Co se zkoušek týká, čeká mě jedna teď v pátek a poslední příští týden ve čtvrtek. Držte mi palce, už bych chtěla volno. Nějak to už nedávám. Letní semestr byl těžší, než jsem si myslela. Přeju si jediné - někam vypadnout, sebrat si batůžek a jet.

 

Vždycky se mi líbí, jak jsou na Instagramu všichni sluníčkoví - včetně mě. Život ale není vždycky růžový. To jsme takhle před pár týdny jeli na zmrzku do Crème de la Crème, aby do nás při parkování narazila dodávka..nebo my do ní. Těžko dokazatelné, že za to vlastně nemůžeme. Momentálně je autíčko v servisu.

 

Abych si tu jenom nestěžovala, zažila jsem i pár skvělých zážitků:

  • 8.5. tu měl na své narozky koncert můj oblíbený zpěvák Enrique Iglesias! Popravdě, zpívat umí naživo určitě i lépe, ale ta atmosféra byla skvělá. Na koncertě jsem byla s kamarádkou ze základkyheart. Viděly jsme dokonce žádost o ruku v přímém přenosu, kdy fanoušek požádal svojí přítelkyni přímo na pódiu! 

  • většinu víkendů jsme hlídali psí chlupáče mých rodičů a vegetili si u bazénu, který mi snad jako jediný u bytu v Praze chybí (nečekaně laugh). Jedli jsme zmrzlinu, blbli, četli si, pracovali a prostě jen tak byli. 

  • možná někteří víte, že tancuju. Ne závodně, ale čistě jen pro radost. 25.května jsme měli s mojí skupinou závěrečné vystoupení v Salesiánském divadle a bylo to skvělé, povedlo se nám to! Pro mě to bylo takové ukončení taneční "kariéry", protože ve druhém ročníku na škole nebude na tanečky čas. Navíc jsem na tréninky dojížděla, což časově moc dobře nevycházelo.
  • no a 1.6. jsme s přítelem oslavili 2 společné rokykiss, neboli dvouročí (to je nové slovo, které si nechám patentovat laugh). Udělali jsme si výlet na Ještěd. Auto jsme si půjčili od mé mamky, protože to naše bylo už tou dobou v servisu. Aspoň jsem se naučila řídit i automat. Je to oproti manuálu rozdíl, ale nic, co by se nedalo naučit. Jen vám chybí spojkalaugh . Bohužel nám ten den moc nevyšlo počasí, ale i tak jsme si to moc užili. Jídlo sice nebylo moc dobré, ale tak, kdo by si to kazil že?  

 

 

A jak jste se měli vy? Těším se, až si přečtu vaše články!

Jo a giveaway očekávejte příští týden! Bude speciálnídevil!

 

-Anička

 

Určitě nebuď smutná z nepovedených zkoušek. :) Protože je stejně nakonec zvládneš, a historie se neptá na kolikátý pokus jsi je zvládla, ale že jsi je zvládla a nakonec dostudovala :) přítel taky loni neudělal zkoušku ani na potřetí a letos to celé opakoval a zvádl to, někdy se to protáhne a člověk se v tom vymáchá a ten stres je šílný, vím to, zažila jsem nespočet zkoušek a dvoje státnice, a není to pro každého, ale pak ten pocit jak z tebe spadne ten obří balvan, to za to vždy stálo :) pak se můžeš něčím odměnit, někam jet, a to volno a léto za to, to je taky skvělá motivace :))))) neboj se, zatni zuby, však ono to jednou skončí, a pak na ty studijní léta budeš ještě ráda vzpomínat smát se, jak ses zbytečně stresovala :D :) 

poslední dvě zkoušky to už bude brnkačka a pak zasloužený odpočinek :) 

7. 6. 2018 6:35

Potvrzuji, že je normální, když nějaká zkouška nevyjde. Každý vyučující má jiné požadavky, jiný typ zkoušky, jiný styl výuky... Všechno ti sednout nemůže a málokdo má vysokou "zadarmo" - já tedy nikoho takového neznám. Mě málem vyhodili ve druháku na francouzské fonetice, kterou jsem měla jen jeden semestr a doteď nechápu, proč byla jako povinný předmět, když neměla s oborem nic moc společného. Zkoušku (zápočet) jsem skládala 5x, měla půlroční doučování a stejně to nakonec dala na nejnižší možnou bodovou hranici. Teď přitom pročítám Ačkové posudky k diplomce, trochu doufám v nominaci na cenu děkana za vynikající práci a říkám si, že to se mnou nakonec tak marný nebude. Snad tě to trochu povzbudí. Držím palce!


Tancování jsem se taky musela po letech vzdát, kvůli víkendovým soutěžím a vystoupením, na které už nebyl čas. Už je to pár let a pořád mi to chybí. S autem je to nemilé, ale dokud jsou to jen plechy, tak to ještě dopadlo dobře. :)

7. 6. 2018 9:18
Jej ten začátek :( tomi připomíná můj minulý rok s didaktickým testem :( a pak ta bouračka taky... no momentálně je to taková vtipnější historka, ale v tý chvíli vůbec. Naštěstí oprava nevyšla tak draze, jak to nejdříve vypadalo, ale taky důležitý bylo, že se nikomu nic nestalo:)). Na Enrique jsem chtěla taky jít, ale nějak mi to totálně vypadlo z hlavy? :D no nechápu :D. Ale aspoň, že sis to užila! :)) 
Já tancovala závodně do prvního ročníku na střední a pak jsem se toho vzdala, protože mě závodění tolik let už nebavilo a zabíralo to hoodně času :/. Já momentálně dodělávám zkoušky a zítra mě čeká nejhorší, a to prezentace :D :(

Ať vám to s přítelem i na dále vydrží! :) <3 
7. 6. 2018 9:38
Toho autíčka je mi líto, doufám, že ho budete mít co nejdříve zpět!Hlavně, že vám se nic nestalo. :-) Se zkouškovým ti držím palce, přítelovi už chybí jedna zkouška a má to...ale nejspíš jednu nedal, ale přesně jak říkáš - svět se kvůli tomu nezboří. A rodiče tě krásně podporují. :-) 
Panejo, dva roky? To je tak krásný, boží, dokonalý! Jako celý váš vztah. ♥ Na Ještěd se taky chystám, ale kdo ví kdy se tam podívám :-D Jinak já se mám senzačně nemůžu si stěžovat, ale tak to ty víš, vidíš to na mém instagramu, hihi. :-) A na tu soutěž se hrozně moc těším! :-) 
7. 6. 2018 12:23

Zkoušky zvládneš levou zadní Ani ♥♥ Enrique jsem poslouchala hodně, kyž jsem byla menší, ale doteď se mi některé jeho písničky líbí :) sestřenka tam byla také :) Gratuluji k 2 letému výročí ♥♥


<a href="https://wantbefitm.blogspot.cz/">WantBeFitM</a>

7. 6. 2018 16:43

Já do Liberce jezdím pravidelně, bydlí tam můj děda, většinou jsem na Ještědu byla, když bylo hnusné počasí.

Snad budete mít auto brzy sparvené :)

Gratuluji k dvouročí :D

8. 6. 2018 12:36
Je super, že máš tak chápavé rodiče. Ti mí jsou taky takoví - sice jsem ještě ve třeťáku na gymplu, ale podporují mě třeba teď, kdy mě čekají FCE zkoušky nebo když jsem měla zkoušky z autoškoly, tak byli taky skvělí (i když jsem jim zatajila datum :D) Každopádně buďme rádi za takové rodiče. ♥
Jinak zkoušky určitě zvládneš, budu moc držet palce!

Je skvělé kolik jsi toho zažila - teda až na to auto, ale ještěže vy jste v pořádku, to je přece hlavní! Navíc moc gratuluju k výročí, dva roky jsou nádherné.♥
9. 6. 2018 11:26
Já jsem taky vždycky smutná, možná spíš až naštvaná, když se mi zkouška nepovede, ale jak píšeš ty, i já mám rodinu, co mě podrží a řekne, tak to dáš příště, vždyť se prd stane. :-) A ono to tak opravdu většinou je, prd se stane, i kdybych ten předmět náhodou musela opakovat. :-) Na Ještědu jsme byli s přítelem celkem nedávno, chytli jsme hezké počasí, ale byl to přelom zima/jaro, tak i tak tam dost fučelo. :-D A gratuluju k výročí! :-)
9. 6. 2018 18:30
No vidíš a já zrovna dneska měla jet taky na Ještěd, ale kvůli bouřkám jsme to radši neriskovali, protože chceme přece jenom mít hezkej výhled, když už tam pojedeme :D Koncert Enriqueho (dá se to takhle skloňovat?:D) musel být super, hlavně ta atmosféra - to že zpívá na playback (na yt jsou super videa, jak se vůbec nechytá a je mu to jedno - to si pusť :D) radši nekomentuju, alespoň, že ta atmosféra je super :D 
9. 6. 2018 18:56

Ja som mala taktiež (aj stále mám) nabité týždne. Skúškami a písomkami sa to len tak hemží ale treba to len prežiť. Najväčšiu FCE skúšku mám už za sebou takže ostatné mi už je v skutku jedno. Prajem ešte veľa spokojných rokov tebe a priateľovi.


<a href="http://iamninave.blogspot.sk">NINAVE</a>

10. 6. 2018 15:07
Moc se mi líbí jak jsi to napsala s těmi zkouškami.Z neúspěchu se svět přece nehroutí, tak proč by jsme měli my? :) Je to naprostá pravda,štěstí nám nemůže přát pořád a příště to už určitě vyjde, budu moc držet palce :) Ať už je zkouškové brzy za tebou a je čas na to sebrat se někam s tím baťůžkem a jet :) Ale jinak jsi měla měsíc plný krásných zážitků :)Až na to autíčko tedy :)
10. 6. 2018 18:46

Naprosto ti rozumím, já se taky vždycky neúspěchu hrozně bojím, zvlášť u těch zkoušek. Naštěstí se mi zatím podařilo dát všechny na první pokus, tak snad už tak dojedu zbylé 2 semestry. 


S přítelem vám gratuluju a držím palce, aby to vydrželo minimálně jednou tolik! :) výlet na Ještěd vám závidím, tam bych taky chtěla, ale mám to šíleně daleko :D 

11. 6. 2018 9:23
Co si budeme. U nás na škole nedá zkoušku na poprvé 80% lidí. A nakonec tak půlka tu zkoušku vůbec zdolá na další pokus. Většina lidí ty předměty opakuje. A je to naprosto v pohodě. Takže úsměv a nesmutnit! :)
Gratuluji vám k výročí i k výletu! Na počasí přece nezáleží, hlavně že jste si to užili :)) 
11. 6. 2018 12:41

No teda, to byl super sluníčkový článek. Nevím proč, ale moc se mi líbil. Hele a ono je těžký říkat ze zkoušek si nic nedělej, někdo to prostě umí a někdo ne.:) Nicméně svět se neboří a je škoda se mračit, jen proto, že něco nevyšlo na poprvé. :) Buď se to dá na poněkolikáté a nebo to vede k něčemu většímu, k něčemu jinému. :)


<a href="http://somethingbykatep.blogspot.com/">Somethingbykate</a>

21. 6. 2018 12:47

Enrique Iglesias má skvělé písničky. :)

Gratuluji ke dvěma letem. Ještěd je nádherný, my jsme měli mlhu, ale pak se trochu vyjasnilo a i tak to mělo své kouzlo. :)

11. 7. 2018 17:30