Dechberoucí střecha Lucerny

publikováno: 21. 8. 2017, v rublice: Evropa

Léto ještě nekončí! Pokud nevíte co podniknout, doporučuji navštívit v rámci týdne otevřených dveří střechu Lucerny v Praze! Že nevíte o co jde? Nevadí, ráda vám to vysvětlím😊.
 
Tato akce je součástí projektu #PriroduDoMesta, kdy je cílem po vzoru New Yorku nastartovat v Praze "střešní kulturu" a rozjet tak pomocí přírody další patro života - jak se dočtete na reklamním letáčku. Pokud tedy chcete podpořit tento projekt, doporučuji dorazit.
 
Akce trvá od 17. - 23.8. 2017. Takže honem, ještě to stihnete 😊.

 

 

 


 

 

 
Hned na začátku upozorním, že zaplatíte 100 Kč vstupné, které se vloží do další rekonstrukce a dodělávek. Je to sice trochu větší investice, ale za ten zážitek to stojí.

 

Palác Lucerna asi každý zná alespoň z doslechu. Postavil ho roku 1921 Václav Havel a dříve to bylo místo spíše pro VIP hosty.

 

 

 

 

 

 
 
 
 
Dnes se zde nachází kavárna, kino, pořádají se zde koncerty a tak dále. Vstup na střechu se nachází naproti hlavnímu vchodu(oranžová cedule). Nahoru můžete po svých, nebo retro výtahem, jinak zvaným páternosterem - to jsou takové ty otevřené výtahy, které se stále pohybují a vy jen naskočíte dovnitř, nebo vyskočíte ven. Zážitek zaručen - bála jsem se! 😂.

 

 

Poté, co vystoupíte ve 4. patře, dojdete to poslední pěšky. Zde zaplatíte vstup a pak už hurá na střechu.

 

 

 
 
 
Střecha má několik zákoutí, skulin a schodišť. Když vyjdete, ocitnete se v takovém mezipatře, ze kterého už máte celkem pěkný výhled. Zde si můžete koupit nějaké to občerstvení a pak už hurá na očekávaný výhled po úzkých kamenných schodech. V nejvyšším patře se vám naskytne výhled do krásné Prahy - hlavní dominantou je Pražský hrad. Můžete si zde udělat fotky, posedět u roztomilých Strongbow stolečků, vyfotit se ve fotokoutku nebo obdivovat krásy Prahy.
 
 
 
 
V nejnižším patře střechy máte zase výhled na Lucernu jako takovou. Zaručeně tu na vás dýchne taková klidná, pradávná atmosféra - teda alespoň my jsme to s přítelem cítili 💚. Celou vaší prohlídku navíc krásně doladí vůně modřínu ze dřevěných parket, po kterých chodíte a také vůně bylinek a jabloní.
 
 
 
Dolů ze střechy můžete jít zase po svých, nebo tím zatraceným výtahem 😅!
 
P.S. - Teri Blitzen and her boyfriend were here 😅😅😅. Jen tak pro info. 
 

 

 

 

 

 
 
 
A co vy? Jaký máte názor na tento projekt?
-Anička
 
 
 
 

 

O tom slyším až teprve teď od tebe, vypadá to zajímavě, bohužel se do Prahy už teď nedostanu, což je škoda, ráda bych se tam podívala. :)
Tím výtahem, co pořád jezdí jsem jednou jela na pohovor a teda měla jsem obavu, že nestihnu nastoupit. :D
18. 3. 2018 17:24
Akurát dnes som o tom niekde čítala a keďže sa teraz zdržiavam v Prahe, tak dúfam, že sa tam stihnem pozrieť :)
18. 3. 2018 17:24
Je to parádní! Jen škoda, že bydlím přes celou republiku, jinak mám Prahu moc ráda. :/
Na insta jsem tě followla pár dní zpět, snažím se ale být na blogu anonymní, takže ho sem psát nebudu. Pokud by se ti náhodou chtělo mi dát follow zpět, tak jsem ta, co má jako poslední fotku nápis z Trnavy. :D :)
18. 3. 2018 17:24
Do Prahy se dostanu až v září znovu na nějaký ten "výlet" a do divadla na něco mrknout :/ :) Nicméně je to podle mě naprosto boží projekt :) Popsala si to moc pěkně a trošku si to dovedu představit a musí to být opravdu fajn. Praha je podle mě krásná (až na některá místa a věci, jako každé město) a ze střechy a pater Lucerny to musí být boží pohled :) Krásné fotky :)

PS: Mohla bych se zeptat, jak to máš se spřátelením? Spřáteluješ ještě? Tvůj blog je moc fajn, ráda ho navštěvuji a ráda bych i spřátelila :) :)
18. 3. 2018 18:23
Wau tak to je hodne krasny ! Pred par dny tam meli oteviracku nejaka firma tak jem to videla poprve a ted vidim ze tam muze verejnosstt. Tak to chci vvidet.
18. 3. 2018 18:23
Nechápu, že jsem o tom nevěděla! Jinak bych tam určitě zašla, ale dneska už to bohužel nestíhám :/ Týden je hrozně krátká doba. Vypadá to tam podle fotek fakt moc pěkně.
18. 3. 2018 18:23
Sakris, tak to jsem opravdu nestihla. tento vikend uz to neni. no co se da delat. tak snad pristi rok. :) podle fotek to vypada jako super akce, a koukam ze tam bylo i dost lidi vid :)

p.s.
konecne mam svuj vysneny web, takze od ted uz jen tam, budu ráda kdyz me navstivis .) diky moc
http://verubooklover.cz/
18. 3. 2018 18:23
Podle mě je to strašně super nápad! Střechy, výhledy a výšky jsou moje :3 A tohle vypadá strašně pohodově a super :) A ty fotky :O :3
http://michelle-and-her-world.blogspot.cz
18. 3. 2018 18:23