Tipy, jak přežít!!

publikováno: 13. 8. 2017, v rublice: Zpátky do školy

 

Škola se kvapem blíží a nás čeká zase učení mučení až do večera📝📘📙📗. Nezoufejte, školní dny si můžete mnoha způsoby i zjednodušit a zpříjemnit. Že to nejde? Omyl. Ukážu vám, jak jsem si školní dny zpříjemňovala já a co mi všechno pomohlo. Přece jenom jsem úspěšně a bez jediné 4 odmaturovala na škole, která mě absolutně nebavila!

 

 
Řeknu vám to na rovinu. Nejsem studijní typ a nějaké šprtání není nic pro mě. Takže jsem dělala všechno ostatní, jen ne učení(a to často i při hodinách). Jak jsem tedy sakra uspěla?!
 

 

 
1. Vždy večer před novým školním dnem jsem si připravila outfit - DO DETAILU, tedy včetně bot, kabátu, šály, doplňků a já nevím čeho. Není totiž nic horšího, než když ráno nevíte,co na sebe a nevíte co jak zkombinovat. Ještě ke všemu s botami! Vím, že jste vždycky po náročném dni líní, ale tohle je fakt důležitý. Ráno budete mít alespoň více času na snídani!
 
2. Stejně jako oblečení, si večer předem připravte školní batoh/kabelku! A to včetně všech sešitů, diáře, knížek a všech možných serepetiček. Též vám to ráno ušetří mnoho minut hledáním klíčů nebo opencard lítačky - to se mi stávalo furt.
 
3. Ráno začněte snídaní! Ať už jsou to kuličky s mlékem, ovesná kaše, chia pudink, vajíčka, či cokoliv jiného. Radši si o 10 minut přivstaňte a najezte se. Dodá vám to energii a v MHD se vám nebude chtít spát. Nedoporučuji jablko na lačný žaludek, vždy mi je blbě 😁.
 
4. S sebou si vezměte svačinu a oběd - pokud máte ve škole bufet s mikrovlnou troubou, máte vyhráno! Též si udělejte obří termohrnek kafe, nebo čaje. Pokud si však berete kafe, nezapomeňte s sebou přibalit i vodu, protože káva jak je známo, dehydratuje.
 
 
 
5. V MHD se učte na test, který ten den píšete - já se při těchto cestách naučila nejvíc, protože mi většinou dobře funguje krátkodobá a fotografická paměť. Pokud nic v ten den nepíšete, vezměte si alespoň knížku a sluchátka! Nebudete tak vnímat řvoucí dětičky, nebo brblající stařečky 😂.
 
6. Ve škole si v klidu všechno připravte, dojděte si na záchod a tak. Budete alespoň na první hodinu v klidu. Pokud vás čeká zkoušení již první hodinu, dejte si banán, nebo oříšky. Podporují myšlení.
 
7. Během hodiny především poslouchejte výklad nebo se ptejte na nejasnosti - šplhnete si(klasik já)😅. Navíc posloucháním se nejvíc naučíte. Nemusíte se pak šprtat celé dny. Také si pište alespoň trochu zápisky, vyplatí se to. Nebudete si pak muset fotit sešit kámošky 😀 V klidu si popíjejte kafe a NEmyslete na to, kdy už bude konec, akorát se tak hodina prodlouží.
 
 
8. O každé přestávce si něco malého snězte, budete pak příjemnější. Nezapomeňte ani na pitný režim. O velké přestávce se pak určitě jděte projít - protáhnout nohy se po celých hodinách sezení vyplatí. 
 
 
9. Zapisujte si každý úkol/zkoušení/test do diáře! Hlavní je jedno určité místo, ne všude možně. Je jasné, že takhle pak spoustu věcí zapomenete! Také používejte různá lepítka a barevné rozlišovače. Mně hodně pomohly.
 
10. Při cestě ze školy si odpočiňte, sešity nechte v tašce a nechte mozek vypnutý. 
 
 
11. Doma si dejte nějakou poobědovou sváču, napijte se a udělejte všechny úkoly - nenechávejte to na večer, nevyplatí se to! 
 
12. Připravte si outfit a tašku na další den.
13. Hurá do sprchy a spát😇.
 
 
Které tipy pomáhají vám?
-Anička
Super, tyhle tvoje tipy se mi líbí. :)
To připravování večer jsem se nedokázala naučit, prostě jsem si připravovala až ráno. :D Vstávala jsem o hodně dřív, ale ráno jsem do sebe nedokázala nic dostat, takže jsem vypila jen hrnek čaje. Do školy jsem chodila nerada a ráno mi bývalo pravidelně špatně, takže jsem prostě nemohla se ani najíst. :/ Teď už si bez snídaně neumím den představit, ale snídala jsem až v práci, protože i teď hned po probuzení do sebe nic nedostanu.
Poslouchání výkladu se mi osvědčilo, to jsem si věci pak zapamatovala z hodin a stačilo mi před testem si jen zápisky přečíst a dokázala jsem test napsat celkem dobře. Ale tohle šlo jen u předmětů, které mě bavily, horší byly předměty, které mě absolutně nebavily a prostě jsem se je nedokázala naučit, ať jsem se učila, jak hodně jsem chtěla.
18. 3. 2018 17:23
Super článek! Jen 7mička mi přijde pro mě trochu nereálná, jelikož se strašně špatně soustředím a neudržím dlouho pozornost. Dost se divím, co dělám na gymplu. :-) Ale snad ještě nějak ty 2 roky přežiju a odmaturuju. :-D
18. 3. 2018 17:23
Pěkný článek, tohle ukážu asi mé mladší sestře, aby se ji tam pak lépe chodilo. :D :) Mě se zase třeba dobře učilo večer na testy, přes den jsem si udělala, co jsem potřebovala, zašla ven atd a večer si na hoďku sedla a stačilo. :D Musím říct, že bych se do školy nejradši zase vrátila. :D A jinak máš moc pěkný a zajímavý blog. Články píšeš opravdu moc pěkně, jde vidět, že tě to moc baví a dáváš si záležet. :)
18. 3. 2018 17:23
Týjo, oni existujou školy, kde nechají studenty manipulovat k mikrovlnkou, wow. U nás jsem si vždycky připadala jak ve školce, protože na všechno potřebuješ dozor, aby sis náhodou neublížila :D
S prvními čtyřmi body určitě souhlasím, dost mi to roky na gymplu ulehčilo. MHD u nás nemáme, takže jsem si vždycky učila o přestávce (smůla byla, když byl test 1. hodinu :D)
Zápisky jsou dobrá věc, lepší vlastní než se učit od ostatních, to stejně nepřečtu :D
Najíst se je určitě důležitý, obzvlášť proto, aby ti při písemce nekručelo v břiše nahlas (ups :D)
Dělat úkoly odpoledne se mi povedlo tak třikrát (za gympl) :D
Určitě je lepší si úkoly zapisovat než přijít ráno s vykuleným výrazem ,,my píšem jo?!" :D
18. 3. 2018 17:23
Já jím jablko vždy nalačno a je mi skvěle. :D Dříve jsem si před každým novým školním rokem říkala, že se zlepším, budu si všechno chystat večer, nebudu chodit pozdě a blablabla. Tento rok si říkám, že mi bude stačit když to přežiju.
18. 3. 2018 17:23
Tipy jsou skvělé, většinu z nich dělám nebo znám. Mohla bych trochu víc praktikovat to připravení oblečení, pak stojím dvacet minut před skříní a nevím, co na sebe :D
18. 3. 2018 17:23
Když nad tím teď tak přemýšlím, tak vlastně vůbec netuším, co mi pomohlo přežít ty 4 roky na střední :D Ale určitě jedním z nejlepších pomocníků je připravit si tašku už ráno, cestou do školy se ještě učit na test, kafe a jídlo :D

Another Dominika
18. 3. 2018 18:23
Všechny ty aktivity zní tak pěkně a klidně :D :D škoda jenom, že od tý doby, co jsem na vejšce, skoro žádnou z nich nedělám :D do školy chodím zásadně bez svačiny, protože jí povětšinou nemám z čeho udělat, takže to pak školní bufet a menza zachraňuje .. na přednáškách povětšinou fakt nevydržím dávat pozor když mají hodinu a půl a o zapisování do diáře .. no kdybych to dělala, tak by byl život mnohem jednoduší fakt že jo :D :D
18. 3. 2018 18:23
Střední už mám taky úspěšně za sebou, škola mě čeká, ale už to nebude takové, že bych se musela učit každý večer:) Naštěstí, protože upřímně... už by mi z toho hráblo:D I když mě moje střední škola bavila, tak jsou věci, které bych si nechtěla zopakovat.
18. 3. 2018 18:23
To je parádní článek :) Přiznám se, že takový to "připrav si večer" si říkám vždycky, ale nikdy to nedodržím. A taky jsem vůbec nestíhala snídat, ale na vejšce máme nejdřív od 9, tak to už bych snad dát mohla! :D Moc se mi líbí tenhle tvůj projekt :)
18. 3. 2018 18:23
To jsou moc fajn tipy. Některé znám a používala jsem je (a o některých jsem si to ani neuvědomovala), ale s radostí k nim přidám další...a snad konečně i ty o kterých vím, ale nepoužívám je...protože ani nevím proč, jako třeba neodkládat učení -_- :) :D
18. 3. 2018 18:23
Skvělý článek :) Naprosto se vším souhlasím, do povinné výbavy jsem si letos pořídila právě obří termo hrnek na kafe :D Jediné, co fakt nedávám je začít s učením a úkoly hned po příchodu ze školy, vždycky to nechávám až na ten večer, ale jak říkáš, málokdy se to vyplatí :) Děkuji za milý komentář a odběr blogu, jak jsem slíbila, odebírám i tvůj :)

Pauline’s Tiny World¦
18. 3. 2018 18:23