Zakynthos, aneb želvy , Navagio Beach a piñacolada

publikováno: 28. 7. 2017, v rublice: Evropa

 
Je to skoro rok, co jsem strávila s rodiči týden dovolené na řeckém ostrově Zakynthos. Měla to být poklidná dovolená, avšak to bychom nebyli my, kdybychom si zase něco nevymysleli 😊
 
Pokud chcete tipy, kam na trip na Zakynthosu, čtěte dále…
 
 

 

 

Prvotní šok s dobrým koncem

 
Poklidný let byl za námi a teď už hurá do hotelu…no jo, jenže náš seaview pokoj byl nakonec kamrlík s výhledem na odpadky a moře bylo vidět možná tak z jiného pokoje, který jsme ovšem dostali, protože když něco chcete, tak to prostě chcete (zvlášť když je to zaplacené). Pokud někoho zajímá název, šlo o Zante Imperial Beach Hotel.
 
 
 
 
Dominantou tohoto hotelu byla lanovka na pláž(ano, čtete správně). Hotel se totiž nacházel na kopci a než byste sešli na pláž, trvalo by to v tom úmorném horku opravdu dlouho. Je pravda, že ta lanovka nebyla o nic lepší, nebylo v ní odvětrávání, tudíž tam bylo horko jak ve teráriu. Byla tam na férovku tlačítka "beach" nebo "hotel", což mi přišlo dost cool😁. 

 

 
 
 
 
 
Lehárka na pláži máme dost, takže co teď?
 
Po dvou dnech nám ležení na pláži stačilo, nudili jsme se. Tudíž jsme se posilněni skvělou piñacoladou, která ovšem nebyla v ceně ubytování, rozhodli, že se vydáme na pláž Gerakas, která je proslulá hnízdy krásných želv Kareta. Štěstí na želvičky jsme neměli, avšak hnízd a krásných zákoutí tam bylo požehnaně 😊 Voda byla svěží a čistá i ve dvou metrech tak, že jste si viděli na špičky prstů. Turistů zde však bylo požehnaně. Na pláž jsme se vydali pěšky. Zabralo nám to cca půl hoďky klidnou chůzí, ale vy můžete zvolit skútr, čtyřkolku, nebo auto - u pláže je parkoviště. Při cestě zpět se pak určitě zastavte v záchranném centru pro želvy a možná budete mít štěstí na želvičky alespoň tady🐢. Pokud ne, přiučíte se alespoň něco o jejich vývoji, chování, životě, nebo alespoň koupí nějakého suvenýru přispějete na záchranu.
 
 

 

 

 

 
 Želvičky za námi, ale co teď? Co takhle Navagio?

 

Vyhlídka ve městě Skinari, u které byl i malý bufet a lavičky.
Ano! A rovnou ze shora i zdola. Stačilo si zapůjčit auto přes Sixt půjčovnu a dojet skrze krásnou vyhlídku ve městě Skinari do přístavu Agios Nicolaos, odkud vás loďka za pár šlupek i s kapitánem doveze na turisty profláklou pláž s rezavým korábem pašerácké lodi. Sem se opravdu vyplatí cestovat na vlastní pěst, cena od hotelu byla až o polovinu vyšší, než cena přímo v přístavu. Navíc jsme měli tak hodného kapitána, že nás zavezl dokonce i na Blue Caves – Modré jeskyně, ve kterých vám voda „doslova“ zbarví tělo do modra😇Největším zážitkem pro mě bylo zaručeně plavání uprostřed jeskyní, kdy jste museli z lodě prostě skočit do vody - takový adrenalin😁. A jelikož se nám Navagio chtělo okouknout i se shora, zadali jsme do navigace „Navagio view“ a jelo se. Cesta byla skrze divokou přírodu a zastaralá městečka, ze kterých na vás dýchne pravá řecká atmoška. Vyhlídka sama o sobě byla pěkná, ale ta fronta na ní už ne. Náš trip jsme zakončili návštěvou hlavního města Zakynthos.
 
 
 
moje maličkost ve žlutých plavkách s obr vrakem 😇

 
moje reakce na frontu 😂😂

 
 
 
hlavní stejnojmenné město Zakynthos
 
 
Byli jste někdy na Zakynthosu? Jaký je váš největší zážitek z tohoto ostrova? 😇
-Anička
Výhled na odpadky, to člověka nenadchne :)
Tyto želvičky bych docela ráda i viděla :)
Každopádně ty fotky jsou moc pěkné! :)
18. 3. 2018 17:23
Vypadá to naprosto nádherně. A to plavání v jeskyních musí být super i s tím skákáním z lodi, to musel být super adrenalin. :)
Úžasné fotky. :)
18. 3. 2018 17:23
Na Zakynthosu jsem byla asi před 3 rokama a musím říct, že to byl zážitek :). Na Navagio jsem na výletě lodí byla také a prostě tak krásně modré moře už asi v životě neuvidím. Je super, že se ti tam také líbilo tak jako mně. :) Zakynthos je prostě nádherný.
18. 3. 2018 17:23
Super spracovaný článok!
Do Grécka by som sa rada niekedy pozrela :) žlté plavky sú vážne super! A o takejto lanovke z hotela počujem prvýkrát :D
18. 3. 2018 17:23
Na Zakynthosu jsem nikdy nebyla, a v Recku vlastne letos vůbec poprvé, na jinem ostrove na Samosu, který opravdu doporučuju :) skoro zadni lide, prazdne plaze, paráda...
kazdopadne uz jen z tech tvých fotek to musela byt paráda, ale chápu ze z pocatku to muselo byt o nervy s vyhledem, odpadky a tak .:) a lanovku bych taky brala :) no jo, co clovek na dovče vse nezazije, super :) )))
18. 3. 2018 18:23