Co se starými učebnicemi?

publikováno: 1. 9. 2017, v rublice: Zpátky do školy

 
Přestupujete na novou školu a ještě ke všemu na jiný obor? Máte staré učebnice, které již nebudete potřebovat a nevíte co s nimi?
 
Mám pro vás tip 😊.
 
 

 
Jelikož jsem dnešním dnem zahájila moje vysokoškolské vzdělání, nebudu již potřebovat učebnice ze střední, natož ze základky - zvlášť když jdu na úplně jiný obor😎. Řekla jsem si, co tedy budu se všemi těmi učebnicemi dělat? Přece je nenechám jen tak se válet na policích. 
 

 

Vualá, něco mě napadlo - co takhle antikvariát?

 

 
Výsledek obrázku pro old books tumblr
 
Trefa! Některé antikvariáty se totiž přímo zaměřují na výkup učebnic. Já si našla asi ten nejznámější v Praze a to antikvariát Eva Kozáková (Myslíkova 259/10, 120 00 Nové Město). Smyslem výkupu je, že vy dostanete zaplaceno za učebnice, které si pak ještě může koupit někdo jiný, super ne?
 
 
Související obrázek
Samozřejmě je nelogické, abyste se táhli se všemi těmi těžkými knihami, aniž byste věděli, zdali vám je vůbec vezmou. Já si na webu našla jejich email [email protected], kam jsem všechny učebnice, včetně autora a roku vydání vypsala a oni se mi zpětně ozvali s tím, o které učebnice mají zájem. Předem říkám, že mi nevzali snad ani jednu matiku, protože těch je všude mnoho 😁

 

 

 

Knihy pak přinesete v jejich provozní době. Oni vám učebnice spočítají, okouknou a podle toho určí hodnotu, já za 13 učebnic - starých i novějších dostala 730 Kč (lepší, než aby se válely nevyužité doma ne?😊).
 
 
 
Více info se dočtete TADY.
 
 
Máte zkušenosti s výkupem učebnic?
-Anička
 
 
 
 
U nás v okolí bohůžel žádný není, nejbližší je až někde v Ostravě. :/ Ale několik knih se mi podařilo nabídnout a prodat, tak snad se podaří i ten zbytek. :D :)
18. 3. 2018 17:23
Taky jsem od pondělka studentem VŠ, a staré učebnice buď prodám nižším ročníkům nebo zajdu do antikvariátu :).

www.maly-kousek-nebe.blog.cz
18. 3. 2018 17:23
Zrovna jsem přemýšlela, co budu dělat se starou fyzikou :D A taky mě napadl antikvariát (Eva Kozáková je asi nejlepší) a nebo se optám v nižších ročnících. Super článek pro ty, kdo neví :)
18. 3. 2018 17:23
jeee, super nápad, ted přemýšlím, co se starýma učebnicema! :) asi zkusím stejný antikvariát jako ty! a matiku doma snad žádnou nemám! :D
18. 3. 2018 17:23
Dobry tip. Ja teda mam dost ucebnic jeste doma, tim jak sse na vejskkach venuju vice oborum, tak sse k tomu obcas vracim. Ale az se jednou rozhodnu definitivne dostudovat vsechno to poleeti z domu!! :D
18. 3. 2018 17:23
Ach, škoda, že v mojom mestečku ani v jeho blízkom okolí antikvariáty nie sú. Jednak by som tam rada posunula nielen učebnice, ale aj nejaké iné knižky, ktoré mi už len zbytočne stoja na poličke, a taktiež by som sa tam rada pomotala sama a niečo si "ulovila". Zbožňujem antikvariáty.
18. 3. 2018 17:23
Toto je skvelý nápad, kiežby sa podarilo tých učebníc zbaviť aj mne.. ale je pravdou, že napríklad nemecké si zámerne nchávam, pretože dúfamm, že sa raz začnem učiť nemecky aj sama :D
The Noela
18. 3. 2018 18:23