Pag-NP Krka-Pine Beach-Záhřeb(II.část)

publikováno: 11. 7. 2017, v rublice: Evropa

II.část toho, jak jsme procestovali Chorvatsko 😊

 
Beritnica Beach,Pug
Ve středu  nás čekala cesta přes dvě hoďky na ostrov Pag, konkrétně na malou tajnou pláž zvanou Beritnica Beach. Nelekejte se cesty, která k ní vede 😂 Cesta sice bude sotva pro jedno auto, avšak na jejím konci vás čeká provizorní parkoviště. Za odměnu vás pak očaruje krásně čistá voda a minimum lidí 😇 Při zpáteční cestě doporučuji zastavit na vyhlídce, díky které budete mít Pag jako na dlani. Najdete ji u silnice, která vede k Novalje při výjezdu serpentinami(tudíž ta samá, po které jste jeli na pláž).
 

  
 
 
Opět podotknu, že naše dovolená probíhala MIMO sezónu, tudíž nemůžu zaručit minimum lidí,(bohužel).
 
 
 

 

 

 
 
 
 
 
 
NP Krka
Na čtvrteční výlet do národního parku jsem se těšila. Pravda je, že za tento výlet si trochu připlatíte, ale už samotná cesta lodí stojí za to, ke všemu když chytnete stejně jako my VIP sezení s pánem kormidelníkem v jeho kajutě ✌ Během jízdy jsme měli k dispozici nabídku občerstvení a výhledy na místní stavby v podobě mostů či již zmiňovaný Šibenik. Po příjezdu jsem však zažila šok, protože i mimo sezónu tady byly davy lidí, které se tlačily honem honem k vodopádům. Celkový dojem z parku je asi takový - moc lidí, ale příroda nádherná, když tedy pominu ty fuj věci, které se mi při vstupu do vody otíraly o nohy 😂 Tím však nemám na mysli ty společenské ryby, ale ty listy, větvičky a další slizké věci.
 

 

 

Pine Beach

Předposlední z našich výletů byla Pine Beach, nebo-li borovicová pláž, kde rostou pouze borovice, jak je již z názvu jasné 👀 Škoda že jsme tuto pláž neobjevili dříve, protože tady bylo též minimum lidí a naprostý klid. Je však pravda, že voda byla studenější, než ta ve Vodici. Také si dejte pozor, ať nezajdete skoro jako my (omylem) na nuda pláž, protože stařečský zadečky asi opravdu vidět nepotřebujete 😁 Pine Beach se nachází cca půl hoďky od Vodice.

 

Záhřeb

Posledním výletem byla cesta do hlavního města, kam jsem se též moc těšila, ale bohužel jsem byla zklamaná. Záhřeb mi přišel smutný, zašedlý a né moc zajímavý, pokud tedy vyloženě nechodíte po památkách. Navíc jejich nákupáky mi přijdou naprosto nepřehledný(zlatý Čerňák). Jedinou radost mi udělaly trhy na náměstí Dolac, kde jsme si do bytu pořídili tu nejhezčí sušenou kytičku🌸! Škoda, že takové kytky a jejich ceny nejsou u nás, protože v Záhřebu dáte za pugét krásných kytiček ani ne 50 Kč! A víte co bylo ještě smutné? Ani vyhlídka na Záhřeb ze Strossmayer promenade se mi nelíbila 😶a to ani nemluvím o výšce mýtného, které jsme za průjezd z Vodic do Záhřebu zaplatili 😱 Každopádně jsme rádi, že jsme Záhřeb viděli, třeba mu dám ještě někdy šanci.
 
 
 
 
A co vy? Jaká jsou vaše oblíbená místa v Chorvatsku? Šup s nimi do komentářů a pokud jste nečetli I. část, klikněte ZDE 😍
-Anička
Stařečské zadečky :D no měla jsi to zajímavé :D v Chorvatsku byli několikrát naši blízcí známí, ale já ještě ne :D ty vodopády jsou super :)
18. 3. 2018 17:23
Národní park z fotek vypadá nádherně! Miluju přírodu a vodopády, ale ty lidi.. no.. Ale co se dá čekat :D Do Záhřebu jsem se vždycky chtěla podívat, protože do Chorvatska jezdíme často. A líbí se mi, že jste dovolenou pojali takhle "kulturně" a "výletově", protože takové dovolené jsou podle mě nejlepší! :)
18. 3. 2018 17:23
Byla jsem v několika zemích, ale jelikož mamka má averzi k Chorvatsku, tak tam jsem zrovna nebyla :D :(.. Máš krásné fotky, nejvíce se mi líbila ta z toho NP :3
18. 3. 2018 17:23
Já byla v Chorvatsku poprvé loni a to v Biogradu na Moru :) Moc se mi tam líbilo a s přítelem plánujeme někam zavítat příští rok. Pokud to bude Chorvatsko, určitě si vezmeme od tebe inspiraci a tipy ;)

http://elisminarova.blogspot.cz/
18. 3. 2018 17:23
U těch vodopádů to vypadá krásně. Já se marně snažím někoho přemluvit, aby se mnou jel do Chorvatska, ale všichni chou tak akorát do Thajska...
18. 3. 2018 17:23
Naposledy jsem byla u moře před 4 roky a už mi to fakt chybí. Zvlášt, když vidím takové krásné fotky :) Letos jsem teda dala přednost poznávání evropských hlavních měst, ale příští rok to vidím na moře!
18. 3. 2018 17:23
Já byla v Chorvatsku jednou a to konkrétně na Hvaru. Byli jsme šopnuti na dva týdny mimo civilizaci a nemůžu si stěžovat.
18. 3. 2018 17:23
Pekný článok :) Národný park Krka som už navštívila, ale viac sa mi páčili Plitvické jazerá. A moje obľúbené miesta? Ak si Zadar ešte nenavštívila, určite ho navštív - je to krásne mestečko a nachádza sa tam morský orgán. A ďalšie pekné miesto je aj kaňon Zrmanja :)
18. 3. 2018 18:23
Skvělý článek, úplně z něj sála letní atmosféra :3 A ty fotky :3 Tohle je přesně způsob, jak chci cestovat. Zní to úžasně a díky za tipy pro budoucnost :)
A děkuju za komentář :3 Tvůj blog se mi taky moc líbí :3
michelle-and-her-world.blogspot.cz
18. 3. 2018 18:23
Já si z Chorvatska moc nepamatuju, naposledy jsem tam byla asi 5 let zpátky a to nás dovezli vlastně jen někam na pláž, kde jsme byly skoro celou dobu. Nicméně jsme strávily jeden den v těch NP a ty byly fakt nádherné. Tam se mi moc líbilo. Ze Záhřebu mám podobný dojmy jako ty, takový hrozně smutný město..
www.linheart.cz
18. 3. 2018 18:23