Co pro mě znamenají Vánoce?🎄

publikováno: 20. 12. 2017, v rublice: Anne's talking

 
 
 
 
 
Ahojky!
 
Jelikož jsem kvůli škole v časovém skluzu, přináším vám dnes alespoň článek o Vánocích. Chci vám povědět o tom, jak je vnímám já a jak je vůbec prožívám. Možná se dozvíte i nějaké tradice, které třeba vy neděláte😊
 
Hurá na to! 😊
 

 

 

 
 
 
Vánoce. Co pro mě znamenají Vánoce?  Jak jsem již psala ve článku ZDE, vybaví se mi hlavně vánoční reklama na Coca-Colu, rodina a láska. Právě rodina je o Vánocích ta nejdůležitější. Právě v tomto období poznáte, kdo vám za to stojí. Možná by bylo dobré usmířit se s rozhádanými přáteli a zkusit to znovu? Pokud si teda druhou či miliontou šanci zaslouží, že jo.
 
Ona zmiňovaná láska je pro mě takovým kouzlem Vánoc. Přijde mi, že se o Vánocích máme radši, jsme milejší a více promíjíme. Na to si však dejte pozor. Některé věci se prostě nepromíjí. Nemluvě o tom, že se na to rychle zvyká a lidé by vás mohli začít využívat.
 
Vánoce pro mě nejsou stresujícím obdobím. Stresujícím obdobím je pro mě možná tak zkouškové. Ale Vánoce? Ty opravdu ne. Není to o tom, mít co nejvíce dárků pro každého. Je to o tom, mít ten jeden speciální, který dokáže vykouzlit úsměv i dlouho po jeho rozbalení. Zkuste darovat třeba nějaký zážitek, na ten se přeci jen tak nezapomíná 😊. 
 
 
 
Vánoce nejsou o tom, mít upečeno mnoho druhů cukroví. Je to o tom, napéct těch pár druhů, které tak milujete a třeba ve větším množství! Je totiž škoda, když se "neoblíbené" druhy cukroví nakonec vyhodí ne? Je to o vánočních pohádkách a amerických slaďárnách u kterých prosedíte klidně celý den ve vánočním pyžamu. Přidejte k tomu horké kakao, jablko či svařené víno a je to ideálka. 
 
Není to o tom, jít na Staromák a udělat milion fotek. Je to o tom, užít si tu chvíli, kdy svítí ten obrovský strom. O tom, dávat pozor, aby vás v tom šíleným davu neušlapali. Je to o horkých kaštanech a předraženém trdlu. K Vánocům tohle patří. Naší tradicí je návštěva Staromáku v Praze právě 23.12. Letos to ale nestihneme. Chystáme se tam po Vánocích 😍.
 
Je to o tom, darovat dárek i našim domácím mazlíčkům. A je jedno, jestli je to had, kočička nebo pejsek. Hračka nebo dobrota jim určitě udělá radost. I naši mazlíčci vnímají, když něco dostaneme. Co když si náhodou říkají, proč oni nic nedostanou, když byli hodní? 
 
 
Je to o vánočních písničkách, které si pouštím klidně celý listopad. Je to i o radosti z prvního letošního sněhu! Je to o pocitu, kdy sjíždíte upravenou sjezdovku jako první! Kéž bych do tý Itálie vyrazila zase(uvidíme zda to letos opět vyjde😇).
 
A co dárky? Ty miluju dávat i dostávat. Každým rokem se snažím víc a víc, abych je měla krásně zabalené. Je to taková uklidňující činnost. Reakce lidí na dárky jsou mi odměnou.
 
 
Vnímejte všechna ta vánoční světýlka. Všechny ty nasládlé vůně. Všechnu tu radost,lásku a štěstí. Přestaňte se na chvíli zabývat tím, že vám chybí dárky. Neřešte to, co se stalo. Nekažte si náladu špatnými lidmi, činnostmi, věcmi. 
 
 
Zkuste se na chvíli zastavit a užívat si tu chvíli, který je tu jen jednou ročně 💓.
 
 
 
Pravděpodobně se už do Vánoc nestihnu ozvat. Po Vánocích však čekejte slibovanou recenzi na Face Up! Přáli byste si i "Co jsem dostala k Vánocům?" Nemám moc ráda takové vychloubající se články. Nechám to ale na vás 😇.
 
Každopádně vám všem, mým milým a věrným čtenářům s přítelem přejeme krásné, veselé a šťastné Vánoce! Přeji vám, ať se splní všechna vaše přání a tajné sny. Přeji vám, abyste se neudusili kostí z kapra/lososa nebo strouhankou z kuřecích řízků 😁. Mám vás ráda a těším se na vás u dalšího článku!💓🎄
 
 
 
 
-Anička
Krásně napsané, cítím to hodně podobně :)
Taky ti přeji krásné vánoce a článek, o tom co jsi dostala klidně sepiš, ráda se podívám, co dostali ostatní :)
18. 3. 2018 17:23
Moc hezký článek! :) Vnímám to úplně stejně! Měj se krásně a pořádně si Vánoce užij se všemi co máš ráda. :)
18. 3. 2018 17:23
Krásny článok :) Myslím si, že nie všetky články "čo som dostala na Vianoce" a podobného typu sú o vychvaľovaní, niekedy je človek rád za to, čo dostal a chce sa o tú radosť podeliť. Ja osobne mám tieto články veľmi rada a rada by som ho uvítala aj napríklad tu na tvojom blogu :) Dúfam, že sa nakoniec rozhodneš urobiť ho

FRENCHSTYLE
18. 3. 2018 17:23
Tak to je skvělý článek :) naprosto souhlasím. :) moc se mi líbí tvůj styl psaní a blog, dávám odběr budu ráda za každý komentář či odběr. :) www.fitfoodhealthy.cz
18. 3. 2018 17:23
Moc krásně napsaný!! :) Vnímám to docela stejně! :) Pro mě Vánoce nejsou stresující období, protože dárky kupuji průběžně, takže žádné nervy z toho nemám, že bych je scháněla na poslední chvíli :) . A jinak článek co jsi dostala k vánocům bych brala. Hrozně ráda na takový tip videí i koukám :D a právě přemýšlím o něčem podobném, tak uvidím jestli se k tomu dostanu :D :).
Přeji krásný Vánoce!!! :) <3
18. 3. 2018 17:23
Strašně moc se mi líbí tvé názory, já mám teď na střední strašně moc zkoušení, ale naštěstí jsem toho co nejvíc sfoukla před Vánoci, takže jsem trošku v klidu :D. Ale Vánoce a stresové období? Maximálně v tom, abych všechno stihla, ale to je spíš takové to vzrušení :3
Článek určitě napiš, já si strašně ráda tyhle články pročítám, takže huráá do toho :*
Jinak ti přeji krásné Vánoce :)
18. 3. 2018 17:23
Já bych ráda darovala zážitek, ale v mém okolí není nikdo tak...bláznivý? Prostě mám přátele, co se bojí výšek, nebo rychlosti, nebo zkoušení něčeho nového..a prostě to nevyužijí :D

Jinak máš naprostou pravdu a udělala jsi mi šílenou chuť na trdelník :D Jinak se s dárkami pochlub, já jsem zase ten typ, co je zvědavej :D
18. 3. 2018 17:23
Já tu atmosféru Vánoc zbožňuju, ale u nás v rodině se někteří členové rodiny chovají nepříjemně i během Vánoc, což mě dost mrzí. S přítelem jsme si ale udělali Vánoce krásné a nejvíce mě od něj potěšila Lush bomba do koupele :D :) náš pejsek dostává o Vánocích pamlsky :)

LENN
18. 3. 2018 18:23
Nádherný článek, ze kterého úplně dýchá pohoda. :)
Také Vánoce vnímám jako příjemné období.
To s tím, že jsou lidé na sebe milejší, jsme řešily s kamarádkou. Došly jsme k tomu, že je to tím, že ty vánoční svátky vnímáš jinak, tak jsi milejší na lidi a oni pak i na tebe. :D
18. 3. 2018 18:23
ja vanoce moc rada nemam. s tim jak jsem starsi uz to vubec neprozivam. libi se mi vanocni dekorace a ozdoby ale doma jsem nikdy nic takovyho nemela. u ostatnich na to ale koukam rada :-D pisnicky a vanocni filmy sleduju, nejvic se vzdycky tesim asi na pohadky, ale letos jsem kuli praci nestihla ani jednu, mozna i proto nemam vanoce rada, protoze vzdycky schytam smeny kdyz ostatni maji volno :-/
18. 3. 2018 18:23
Tvůj pohled na Vánoce sdílím :) taky to pro mě není nijak extra stresující období, prostě co se stihne, to se stihne a nemusí to být nutně, že musí být fakt všechno včas hotové a když není, tak je to špatně.
I když svým způsobem pro mě od té doby, co jsme na vejšce, Vánoční svátky i trochu stresující jsou :D přece jenom je to období, kdy se učím na všechny zkoušky, které míváme hned první týden v lednu ..

Co jsem dostala k Vánocům určitě napiš :) mám ráda tyhle články :D
18. 3. 2018 18:23