Vánoční trhy #blogmas2019

publikováno: 3. 12. 2019, v rublice: Blogmas

Včera měl vyjít nový článek do #blogmas.

 

No jo, jenže mně už od rána nebylo úplně nejlépe a večer jsem měla skoro 39 teploty, takže jsem psaní odložila až na dnešek.

 

Včera za mnou přijela Míša a udělaly jsme si opět vánoční den.

 


 

Ráno už jsem cítila, že na mě něco leze, takže jsem si vzala Brufen a neřešila to, protože měla přijet Míša a já to fakt nechtěla rušit. Navíc jsem musela do školy, protože už mám u tohoto předmětu vyčerpanou absenci  laugh. Po Brufenu mi bylo dobře, občas jsem ještě cítila hlavu, ale to se dalo přežít. Stal se mi taky super trapas, kdy se mi na eskalátorech v metru podlomila noha a já hodila hubu. Nikdo se mě ani nezeptal, zda jsem ok, takže fakt "díky" lidi angry. Když jsem dojela na Hlavák, začalo mi bejt opět blbě, takže jsem si tentokrát vzala po několika hodinách další prášek, tentokrát Ibalgin (haha, zním jak nějaká fetka určitě laugh). Ale prostě chápejte, že jsem se na Míšu těšila! 

 

Václavák

 

Když přijela, tak jsme jako první zamířily na trhy na Václaváku, kde mají letos hezkou výzdobu - ze stromečku dokonce vedou světelné řetězy! Naším hlavním cílem byl ale Staromák. Schválně jsme tam šly co nejdřív, aby tam ještě nebylo tolik lidí. Jako takhle, výzdoba opět moc hezká, jen to občerstvení mi letos přijde takové ochuzené sad. Minulý rok zde měli i gulášovou polévku nebo třeba bezlepkové občerstvení a letos jen samé klobásy apod. Nejvíce mě snad zaujal grilovaný sýr a knedlíky (sladké a s uzeným masem).

 

zaujaly nás třídící koše, ale stejně to nikdo moc neřešil

 

No a jelikož jsme měly hlad, tak jsme si něco daly. Míša bylinkovou klobásu v bagetě a já párek v rohlíku. A jelikož nejím kečup ani hořčici, tak jsem si to objednala bez toho. No a co myslíte? V půlce rohlíku jsem kousla a bylo to tam! Málem jsem se poblila vážení laughlaugh!! A to ta ženská za pultem ještě říkala tomu pánovi, ať tam nic nedává. Tak jsem si chuť spravila předraženým trdlem a na závěr si koupila moje milované kaštany. No co vám budu povídat. Staromák mě letos v tom občerstvení a cenách fakt zklamal. Trdlo bylo celkem dobrý, ale je furt menší a menší a kaštany nejdou pomalu ani oloupat. Stromek byl ale krásný, škoda že jsme nestihly jeho rozsvícení. 

 

příběh stromku

 

Pak jsme si zašly do Starbucksu. Já si dala perníčkové latte a Míša horkou čokoládu. Hlavním bodem ale bylo předávání dárečků! Daly jsme si na ně nějaký limit útraty. Míša mi dokonce udělala i DIY dárky. Příště se budu muset snažit víc! A co jsem konkrétně dostala? Ani nevím, kde začít. Mám ze všech dárků strašnou radost. Jako první jsem si rozbalila ponožky s Rudolfem! Míša se trefila do černého, protože Rudolfa naprosto zbožňuju! V loňském roce jsem se o něm zmiňovala v tipech na vánoční filmy.

 

 

Dále jsem dostala krásný, Míšou vyrobený náramek s pacičkou. Moc mě potěšilo, že si Míša pamatuje, že mám na ruce psí známku, tudíž se mi k tomu náramek se psí pacičkou hodí. Pak jsem si rozbalila několik jedlých dárků, konkrétně domácí směs na kakao, popcorn a granolu - prostě mňam! Dále mě Míša obdarovala krásným svetrem z jejich hrabáku, do kterýho jsem se zamilovala laugh. A nakonec mě potěšila božím hrnečkem! Přítel už si ze srandy stěžoval, že to nemám kam dávat a když jsem mu přinesla další, byl fakt nadšenej laughlaugh, ale líbil se mu, takže tak!  No a co Míša dostala ode mě se brzy dočtete na jejím blogu, takže jí určitě sledujte!

 

 

Potom jsme šly ještě vyřídit dárek, který měla Míša za úkol koupit, a pak jsme zamířily do Palladia. Byla nám zima a chtěly jsme se trochu zahřát, takže hurá do Luxoru! Míša koupila nějaké dárky a já si pro sebe koupila vánoční knížku z mého seznamu, o kterém jsem psala v jednom z minulých blogmas článků. V Luxoru už jsem pociťovala, že mi zase není nejlépe. Musela jsem si sednout a být v klidu. Navíc už jsem si nechtěla brát další prášek, protože jsem prostě věděla, že to budu muset vyležet, vypotit a dát si na noc Paralen, jinak to bude zlý. Proto tímto Míše děkuji, že to se mnou přežila v Palladiu, a že si nestěžovala na nudné zakončení dne laughheart. Naštěstí mě pak vyzvedl přítel, který se o mě pak celý večer a noc staral. Bylo mi fakt hrozně. Navíc nesnáším pocení, tudíž je pro mě za trest, když si mám lehnout a vypotit ze sebe tu nemoc, fuj! Každopádně mi je lépe, a proto i píšu tenhle článek.

 

 

Jo a koho zajímají ty "super" ceny:

 

  • obyčejné trdlo 70 Kč
  • kaštany 90 Kč
  • párek v rohlíku 50 Kč
  • Míši klobása v bagetě stála myslím přes 100 Kč

 

 

Zítra se každopádně těšte na další #blogmas článek. Letos mě to strašně chytlo a opravdu chci splnit tu challenge, že je budu psát až do Vánoc angel.

 

 

 

A co vy a trhy, navštívili jste už nějaké smiley?

 

-Anička

 


 Moji tvorbu můžete podpořit tím, že se stanete pravidelným čtenářem skrze tlačítko "přihlásit" v pravém horním rohu. Také můžete sledovat můj Instagram.

 

Děkujiheart.


 

Náhodou klobása stála "jen" 95kč a dokonce jsem se z ní i najedla :D Koukám, že tu úžasnou fotku s fuskama sis neodpoustila, ta je teda fakt něco :D :D :D Prosímtě, vůbec to nebylo nudné zakončení, aspoň jsme měly hezky čas si popovídat :) To spíš já jsem moc ráda, že jsi to kvůli mě zvládla a nezrušila to ♥ Bylo to super, moc jsem si to užila ♥ Děkuju :-* Trhy jsem navštivila, s Tebou :D :D :D ♥ Tuto sobotu mě čekají olomoucké trhy s Dominikem a příští neděli brněnské trhy s mamkou, tak se na to už moc těšim :) Ať Ti je brzy dobře Brouku ♥
3. 12. 2019 12:26
Škoda té nemoci, že sis trhy nemohla užít ještě o chlup více. Já zatím nikde nebyla, ale určitě se zastavím aspoň dokoupit nové formičky na perníky na malé trhy, co máme hned u práce. V Praze mě to moc nebere (do centra se dostanu vždy až navečer, kdy už je všude strašné množství lidí), ale chodím pravidelně s rodinou na brněnské trhy a občas vyrazím i někam do zahraničí - letos to asi padne na Vídeň. Je to pro mě vždy hezké zahájení vánoční nálady. :)
3. 12. 2019 16:20
Wow holka, já ty články nestíhám ani číst :-D To je úžasné, že jste se opět sešly a vychutnaly si vánoční Prahu. Já na Staroměstském náměstí byla před rokem a řekla jsem ,že už nikdy víc. Nedalo se tam ani hnout a ze stánků jsem si taky nic nevybrala. Právě jen ten trdelník, který si nikdy nemůžu odpustit. :-) Těším se na další články! Olala! :-)
4. 12. 2019 11:13

Nádherné fotky. U nás Vianočné trhy budú až tento piatok ale keďže sme všetci chorí tak budeme doma.

<a href="http://discoveringglam.blogspot.com/2019/12/prve-fotenie-s-fotografkou-nastvanym.html">PRVÉ FOTENIE S FOTOGRAFKOU A NAŠTVANÝM CHLAPOM </a>

4. 12. 2019 12:18

Holky udělaly jste si pěkný den. V Praze jsou krásné trhy, hrozně bych je chtěla vidět, jelikož mám Brno blízko, tak volba padne vždy na něj. Letos to bohužel nevyjde, tak snad za rok.. Jinak k tomu jídlu, no ceny jsou přemrštěné, ale na trhy celkem běžné :)

www.somethingbykatep.blogspot.cz

9. 12. 2019 18:39