Barcelona s kámoškou ❤

publikováno: 19. 11. 2019, v rublice: Evropa

V srpnu jsem měla premiéru nejen já, ale i moje kámoška.

 

Letěly jsme totiž spolu poprvé někam do ciziny.

 

Já poprvé s kámoškou, což jsem vždycky chtěla zkusit a moje kámoška letěla letadlem úplně poprvé laugh.

 


 

Asi vám úplně nebudu popisovat každej prd cesty, spíš tady chci zmínit takové ty pikantnosti laugh. Hned na začátku cesty jsem byla nervózní z toho, abychom v klidu prošly kontrolou na letišti a abychom našly gate, ze kterého budeme odlétat. Kamarádka by mi totiž s ničím nepomohla, protože na letišti nikdy nebyla laugh. Naštěstí jsme to zvládly, kámoška překonala stres z kontroly zavazadel apod. Čekání na letadlo jsme si krátily kafem a zákuskem v předraženém letištním Paulovi.

Další vtipný moment nastal, když jsem zjistila, že jsem nebookla místa vedle sebe na cestu tam, prostě jsem zapomněla. Kámoška už měla smrt v očích, protože si uvědomila, že svůj první let (a vůbec hlavně ten vzlet) absolvuje po boku cizího člověka. Naštěstí jsem nám ta místa zařídila. Stačilo se zeptat holčiny vedle mě, zda si nechce vyměnit místa. Ukázalo se, že to byla win-win situace, protože ona díky tomu byla taky blíže své rodině, jupí laugh

 

Letěly jsme se společností Ryanair a bylo to všechno v pořádku. Letenky jsme si kupovaly přes kiwi.com. Nutno podotknout, že mi během letu málem odumřela ruka z toho, jak mi jí kámoška při vzletu mačkala. I když ona mi jí vlastně mačkala i při malých turbulencích (ňuňu heart). Podle mě si o nás lidi mysleli, že jsme pár a ne dvě kámošky, ale tak co laugh.

 

Na letišti v Barceloně jsme se celkem rychle zorientovaly a našly takovej tunel do metra. Překvapilo nás, že si nejde koupit na cestu z letiště rovnou tu T10 jízdenku, kterou pak můžete používat v centru. Musíte si koupit jejich předraženou jízdenku pouze na cestu z letiště. Stejně tak, když pak chcete na letiště zpátky. Musíte mít prostě tu jejich speciální, jinak neprojdete turniketama.

 

 

Cestu metrem jsme každopádně zvládly skvěle. Já si vždycky našla na Google mapách trasu, a pak už se v metru zorientujete snadno. Naše ubytování Hostal Sants bylo taky super, i když na Bookingu je uvedeno pouze jako dvouhvězdičkové. Hostal se nacházel v oblasti Sants-Montjuïc a byl hned u metra a v podstatě na hlavní ulici. Dalo se odtud jít všude možně pěšky, jet na koloběžkách, busem apod. Kdybych si ale příště měla vybrat, tak si zvolím ubytování blíž k pláži, protože tam jsme pak trávily většinu času.

 

A co že jsme to všechno teda dělaly? Upřímně jsme spíš lenošily. Kámošce v ten týden nebylo zrovna dvakrát nejlépe, tudíž hned po prvním prochozeném dni jsme to vzdaly a všude jezdily metrem atd. Ono se ani není čemu divit. Bylo fakt mega horko. A španělské, extrémní střídání teplot moc nepomáhalo. Ve vestibulu metra vedro takový, že jste cítili čůrek potu i tam, kde jste ho dosud necítili. V samotném metru klimatizace a pak bum, venku v centru v rozpálených ulicích 40°C. Pak se vrátíte do Hostalu, kde mají na recepci Antarktidu, prostě super :))).

 

 

Ale tak abych to nějak shrnula. Prošly jsme si klasiky jako Sagrada Familia, pláže, ulici La Rambla, skvosty Gaudího, vyšláply jsme si dokonce i na vyhlídku, kde skoro nikdo nebyl, navštívily jsme místní trhy, markety, přístav a tak dále. Nejvíc se mi asi líbila Sagrada a Gaudího stavby. Naopak jsem byla dost zklamaná ze špinavých ulic města a pláží, kde se válela nejen spoustu odpadků, ale taky tuna lidí.

 

Spíš jsme si Barcelonu užívaly jako dvě kámošky, co jsou spolu poprvé v cizině a můžou si dělat v podstatě co chtějí. Mělo to však jedno úskalí - nadržení Španělové laugh. Jako nevadilo mi, že za náma furt někdo chodil a chtěl si povídat, já si aspoň potrénovala angličtinu. Spíš to pak bylo chvilkama nepříjemný v noci, kdy jste se báli, kam vás kdo nezatáhne.

 

Největší zážitek byl ale hotel W Barcelona laugh. Vždycky se mi nějakým způsobem líbil a chtěla jsem se kouknout dovnitř a zapařit. Bohužel se to nesešlo úplně skvěle, ALE byly jsme tam! A víte, jak se nám povedlo proklouznout na VIP párty, když jsme na sobě měly oblečení z pláže, vlasy od písku a soli? Díky dvěma klukům, kteří nám udělali jakože doprovod laugh. Každopádně jsme na party nebyly moc dlouho. Zjistily jsme totiž, že tam jsou všichni oblečení do Gucciho a Channelu, tak jsme raději rychle zmizly ve svém plážovém oblečení pryč domů. Každopádně na tohle nikdy nezapomeneme laughlaugh! Nejvíc vtipný totiž bylo, že ten den jsme byly v moři a já si zapomněla věci na převlečení, tudíž jsem byla v nejdražším hotelu Barcelony na ostro a kámoška měla "sexy" starý, ošoupaná gumový boty, které nosila na pláž a do moře laughlaughlaugh.

 

 

 

Upřímně moc nevím, co vám víc psát, protože některý věci jsou prostě nezveřejnitelný, už jenom kvůli tomu, že jsem tam byla s kámoškou, kterou úplně nechci ukazovat na blogu, ale to jistě chápete angel.

 

Abych vám ale ještě nějak shrnula mé pocity. Barcelonu jsem si představovala asi trochu jinak. Je pravda, že jsme tam byly v sezóně a bylo to fakt dost neúnosný (vedro, lidi). Každopádně na mě Barcelona nedýchla takovou tou atmosférou, kterou si zapamatujete a budete na ní vzpomínat. Spíš bych tam příště letěla třeba na podzim. Podle mě bych si to užila víc smiley.

 

Co se týče té finanční stránky:

 

zpáteční letenka - 3 305 Kč

ubytování (na týden pro dvě dohromady bez jídla) - 19 820 Kč

+ cestovní pojištění

+ nehorázné částky za předražené jídlo, mnohem víc se nám vyplatil supermarket u nás u Hostalu

+ dárečky z cesty pro blízké

 

 

 

A co vy? Byli jste někdy v Barceloně?

 

-Anička

 


 Moji tvorbu můžete podpořit tím, že se stanete pravidelným čtenářem skrze tlačítko "přihlásit" v pravém horním rohu. Také můžete sledovat můj Instagram.

 

Děkujiheart.

 

P.S. - Všimli jste si, že mi na mapě přibyla díky článku z Barcelony další tečka smiley?


 

Zážitky z cest čtu na blozích úplně nejraději, tak díky za tento článek. Také občas někam vyjedu s některou z kámošek a mám tyto prodloužené víkendy plné srandy moc ráda. Hotel W mě pobavil, na tyto zážitky se nejlíp vzpomíná, že? :D 

Barcelonu mám již delší dobu na seznamu. Byla jsem tam jako malá holka, ale nic moc si z návštěvy nepamatuji, tak bych si ji ráda zopakovala. 

20. 11. 2019 12:34
Barcelona je krásná, ale není to místo, kam bych vyloženě chtěla. Spokojím se s fotkami :-) Musím teda říct, že to bylo vcelku drahý...za ty peníze bych už relaxovala někde u moře, hihi. Ale tak chápu, člověk chce poznávat. :-) Já byla takhle s kamarádkou v Egyptě i v Řecku. A taky jsme si to moc užily! :-) 
20. 11. 2019 14:15

Na tenhle článek jsem se těšila! Jako skončila bych úplně jako tvá kamarádka a umačkala Ti ruku 😅 slyšela jsem, že je tam dost draho :/ mě by ti španělové hrozně otravovali a nebylo by mi to příjemné. Udělat si takhle dovolenou i jen s kámoškou je fajn 😊 novou tečku jsem hned hledala 😁😁

23. 11. 2019 7:58