Dekorace #blogmas2019

publikováno: 24. 11. 2019, v rublice: Blogmas

Vítám vás u prvního článku letošních #blogmas! Pokud nevíte, o co jde, jedná se o sérii blogových článků s vánoční tématikou. Těšit se na ně můžete obden až do Štědrého dne heart!

 

Dnes to bude o vánočních dekoracích. Někdy si tak procházím obchody a říkám si, jak jsou ty ozdoby vlastně drahý a jak se z Vánoc stal tak trochu komerční svátek.

 

Nechci si to ale kazit, a tak už druhým, možná třetím rokem chodíme dekorace nakupovat převážně do velkoobchodu Storge.

 

Chodíme ale i do jiných.

 


 

Storge je velkoobchod, který se zaměřuje převážně na velkoprodej řezaných květin, pro které je v obchodě vyhrazená obrovská plocha, kde je snad -50 °C laugh. Výběr ale mají boží a ceny taky. Květinářství zde kupujou květiny za hubičku a pak je za mnohonásobně větší cenu prodávají dále. Každopádně, Storge má velkou pobočku v Praze (Do Čertous - hala B4,193 00 Praha - Horní Počernice), ale také v Brně (Pěstitelská 11, Brno - Heršpice, 619 00). Jedinou nevýhodou je, že pro vstup musíte mít kartičku, kterou získáte na pobočce (nebo online) jen na základě živnostenského listu. Do rodiny nebo party vám ale pak stačí kartička pouze jedna.

 

Storge Praha, velkoobchod květin

 

No a jak jsem mluvila o tom přeprodávání květin, tak to stejně tak funguje s dekoracemi. Mají tu nejen vánoční, ale i svatební dekorace, různé další květiny, stoličky, svíčky, vázy apod. Prostě ráj! Například takovej Hornbach má skoro ten samý sortiment, co Storge. S tím rozdílem, že Hornbach to má o několik řádů dražší laugh. I tak jsem ale neodolala a jednu věc Hornbachu taky máme.

 

No a na ukázku tu pro vás mám fotky toho, co jsme si letos pořídily my. Kromě všech věciček na tvorbu vánočních a adventních věnců jsme si pořídili i nějaké ty dekorace:

 

  • obrázkový rám s autem, stromky a dárkem - cca 50 Kč
  • sněhuláček - cca 60 Kč
  • vánoční ptáček (asi imitace pěnkavy) - cca 100 Kč
  • velký bavlník - cca 40 Kč
  • vánoční ubrousky se sýkorkami - cca 20 Kč
  • svítící, zasněžený stromek na baterky - cca 350 Kč
  • špička na stromeček, jediná věc Hornbachu - 180 Kč

 

vánoční dekorace ze Storge a Hornbachu

 

Kromě obchodu jako je Storge ráda navštěvuji také Pepco nebo Kik. Nějaké dekorace mám odtud už z loňska a jsou stále krásné a funkční. Samozřejmě jsem loni nakupovala i online na AliExpressu a mile mě ta kvalita překvapila, nehledě na ceny, ty jsou fakt super. Letos už ale nic včas objednat nestihnu, a navíc mi vadí to množství odpadu, které zůstane z jejich pouhých balíčků. Každopádně tam najdete určitě všechno výše uvedené za ještě menší ceny a většinou s poštovným zdarma.

 

A co vy? Kde nakupujete vánoční dekorace angel?

 

-Anička

 

Koho #blogmas články baví, může si prohlídnout ty z loňské série a zkrátit si tak čekání na Vánoce angel.

 

Anooo, blogmas jsou tu 😍 ja vánoční výzdobu hodně vyrábím a používám z minulých let, takže pak nic moc nového nekupuju. Letos jsem neodolala krásnému novému stojanu na svíčky s jelenem z albertu za 30kč :) ale uvidím, co letos nabídne Ikea 😁

24. 11. 2019 11:55
Už jsem se těchto článků nemohla dočkat! :-) Já už dekorace kupovat začala a popravdě volím tvé zmíněné Pepco i Kik! Hromada světýlek, svíček a různých dekorací, na které jsem fakt pyšná, že jsem je ulovila! :-) Miluji dekorace a fakt se těším, až to všechno vytáhnu a použiji. :-)
25. 11. 2019 23:24

O tom Storage slyším poprvé, mohla bych zkusit kartičku udělat na přítele :D Tam by se mi totiž moc líbilo.

http://somethingbykatep.blogspot.com

26. 11. 2019 17:54