Kam v Praze - Letná

publikováno: 27. 10. 2019, v rublice: Kam v Praze

Ahoj!

 

Dlouho jsem tu pro vás nesepsala tipy do série "Kam v Praze".

 

No a jelikož jsme si včera s přítelem udělali krásný den právě na Praze 7, rozhodla jsem se, že se s vámi o ten super den musím podělit.

 


 

Přesně takovej pomalejší den jsem potřebovala. Odreagovat se a na nic moc nemyslet. Jen se dobře vyspat, pořádně se najíst a užít si zbývající podzimní dny. Naším hlavním programem byla jízda na Lime elektrokoloběžkách po Letenských sadech. Můj přítel je totiž velkej nadšenej do jakýchkoliv technických vychytávek laugh. Včera se ale na koloběžce projel poprvé. Já na nich drandila už letos v létě v Barceloně (což mi připomíná, že bych o Barceloně mohla napsat článek - chcete angel?). 

Jako takhle, koloběžky mi přijdou celkem drahý, kolikrát vás v centru vyjde levněji jízdenka, ale přesto jsme si to fakt užili. Podzimní Letenské sady jsou krásné. Všude barevné listí, vůně ořešáků a teplé sluníčko. Udělali jsme si takový okruh k jedné vyhlídce a pak jsme koloběžky zase "vrátili". Každopádně mi jaksi nedošlo, že někdy je povrch cest tak zvlněný, že jsme si pěkně naklepali naše tuky laughlaugh.

 

Kdo princip koloběžek neznáte, je to jednoduché:

 

 • stáhnete si appku Lime koloběžek
 • zaregistrujete se
 • nabijete si Lime peněženky kredit (peníze)
 • vyhledáte si v appce vám nejbližší koloběžku
 • pomocí QR kódu ji odemknete 
 • a pak hurá jezdit
 • během jízdy se vám počítá čas
 • platíte za odemčení koloběžky a pak za každou minutu jízdy
 • ceny se mohou lišit - my zaplatili za cca 15 minut jízdy 84 Kč

 

Po koloběžkách jsme měli hlad, takže jsme si to namířili do Cobry. Toto místo jsem měla vyhlídnuté na Instagramu Domči Pokludový. A upřímně? Nezklamalo! Fakt to všechno bylo moc dobrý! I obsluha byla milá a interiér byl boží. Já si dala cappuccino a pak sázená vejce na kváskovém chlebu s hráškovým pestem, pistáciemi a čerstvým kozím sýrem. Bylo to nebe v hubě, co vám budu povídat heart! Chleba stál 155 Kč a kafčo 55 Kč. Přítel si dal zázvorový čaj (přinesli mu k němu dokonce i med a ginger shot, ve kterém byly i nějaké citrusy) a k jídlu si dal jejich lívance s tvarohem, jahodama, medem a meduňkou. Ty byly taky moc dobrý. Opět za 155 Kč, čaj za 60 Kč. A když jsme přišli, dali nám automaticky i velkou karafu vody.

No a pak jsme se ještě vydali do Papírny, kterou jsem objevila díky holkám z A Cup Of Style. V Papírně mají sešity všech možných velikostí, barev a druhů (tečkovaný, čistý, kostičkovaný atd.) a vy si na ty sešity můžete natisknout razítkama cokoliv chcete smiley . Vrátila jsem se opět do dětských let, kdy jsme vyráběli razítka i z brambor laugh. S přítelem jsme si řekli, že si z vytvořeného podzimního sešitu uděláme takové fotoalbum našich fotek z randíček. Proto jsme si rovnou zašli i do DM, kde jsme si fotky ze včerejšího rande nechali vytisknout. Během tisku jsme si ještě stihli vybrat:

 • Celaskon (protože zásoba vitaminu C je v tomhle období nutnost, a taky nám došel laugh)
 • nosní balzám od Saloos Karité (během rýmy to bude podle mě super věc - sbohem odřenýmu a ucpanýmu nosu!)
 • vonný vosk do aromalampy s vůní Vánoc (od značky Heart&Home - moje oblíbená, vůně "Červené jablko s badyánem")

 

No a pak už jsme jenom jeli domů. Zbytek dne jsme prolenošili u Netflixu a vůbec nám to nevadilo laugh.

 

 

A co vaše sobota smiley?

 

-Anička

 

Kdyby vyšla levnějijen jízdenka než koloběžka. Ale i půjčit si takové to elektroauto carsharingový vyjde za stejnou cenu (akorát se v něm svezete dva) 😅 Koloběžky mi přišli celkem fajn a i mě to na nich bavilo (když nejezdí člověk jak naprostej idiot tam kde nemá, tak je to fajn věc), ale poté co to zdražili, jsou obsypané všude v centru kolem všeho možného i tam kde být nemají, a navíc nejsou na terén Prahy vlastně vůbec přizpůsobené, mi začaly trošku lézt na nervy 😅 Cobra je super místo, hoodně jsem tam trávila večery během etapy mého života, když to tam bylo celé ještě poseté hipstry (kam ti se vlastně všichni poděli?) Ale teda tu papírnu vůbec naznám a musím se tam jako milovník všech takových blbůstek podívat! Díky za tip 

27. 10. 2019 20:14

Sakra a najednou je tu článků jak máku! :D Což je dobře, samozřejmě. Na koloběžkách nejezdíme s přítelem, ale určitě to muselo být super. Já jsem si před týdnem také nechávala tisknout fotky s přítelem a už je mám konečně hezky zarámovaný a v naší kronice. :-) 

27. 10. 2019 23:19
Věřím, že ti ten den opravdu pomohl, já teda myslím, že jsou také docela drahé, ale nejvtipnější mi přijde, když je vidím někde naprosto náhodně postavené, kde by člověk něco takového fakt nečekal. :D Ta papírna zní dost zajímavě, upřímně jsem o ničem takovém nevěděla.
29. 10. 2019 8:33
Tak hned ze začátku - hrozně vám to spolu sluší Zlato ♥ Na koloběžky jsme v Praze všude naráželi, ale nic víc o nich nevíme. Téda, ta cena je slušná. Asi ani pro ten požitek bych do toho nešla. Max v cizině :D Článek o Barceloně samozřejmě chcemeee! Nebo aspoň já B) O Papírně slyším poprvé a přijde mi to hrozně super. Líbí se mi ten nápad. Při další návštěvě Prahy se tam musím kouknout :D
30. 10. 2019 21:43